1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. عابران پیاده نیز موظف به رعایت…

عابران پیاده نیز موظف به رعایت قانون هستند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس، سرهنگ علی اصغر زارع گفت: عابران پیاده برای عبور از طول معابر از پیاده رو استفاده کنند و همچنین شهروندان توجه داشته باشند که ایستادن و تردد در سطح عابر پیاده به ویژه در مسیر اصلی. خیابان هایی که سرعت خودروها به دلیل افزایش خطر تصادف ممنوع است.

وی با بیان اینکه عابرین پیاده نیز طبق مفاد ماده 98 آیین نامه راهنمایی و رانندگی موظف به رعایت مقررات به عنوان کاربر ترافیک هستند، تصریح کرد: بر اساس ماده 4 قانون ایمنی راه ها، ورود و عبور عابر پیاده در آزادراه ها ممنوع است. و حتی عابرین پیاده نیز باید طبق قانون از رانندگی، توقف و ایستادن در محورهای بزرگراهی خودداری کنند و در صورت بروز تصادف، مسئولیت تصادف بر عهده عابر پیاده خواهد بود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان خاطرنشان کرد: بر اساس ماده 215 آیین نامه راهنمایی و رانندگی، محل های مجاز تردد عابرین پیاده شامل گذرگاه های عابر پیاده (نشان گذاری شده)، روگذرها و زیرگذرها، اماکن دارای علائم عبور عابر پیاده و اماکن مجهز به چراغ های عابر پیاده که در این صورت عابرین پیاده می توانند با فرمان دادن به چراغ ها از جاده عبور کرده و مسیر را دنبال کنند.

سرهنگ زارع ادامه داد: رانندگان موظف به رعایت قوانین حق تقدم در گذرگاه های عابر پیاده هستند و عابرین پیاده باید در هنگام تردد از نقاط تعیین شده عبور کنند زیرا توجه به قوانین و رعایت آنها ضامن سلامت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *