1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. بغداد: عراق تعیین می‌کند نیروهای آمریکایی…

بغداد: عراق تعیین می‌کند نیروهای آمریکایی در کشور بمانند یا بروند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ISNA: در گفتگو با کانال های الربیا و الحدات ، وزیر امور خارجه عراق تأکید کرد که نیروهای ائتلاف بین المللی به دعوت دولت عراق در این کشور حضور دارند و گفتند: این عراق است که تعیین می کند که آیا آمریکایی ها نیروها در کشور بمانند یا ترک کنند.

فاواد حسین در این رابطه گفت: ما نمی خواهیم در روابط با واشنگتن وضعیت هرج و مرج ایجاد کنیم ، فضای داخلی باید قبل از شروع مذاکرات برای خروج نیروهای آمریکایی از عراق تهیه شود و تصمیم لازم مطابق با تصمیمات لازم خواهد بود نتایج مذاکرات

وی افزود: در گذشته مذاکراتی صورت گرفته بود و چند ماه پیش نیز یک هیئت نظامی و امنیتی در واشنگتن حضور داشتند. روند مذاکره با واشنگتن متوقف شده است ، اما مذاکرات ادامه دارد و به زودی ما تاریخ شروع مذاکرات و شکل و سطح آنها را اعلام خواهیم کرد. انجام داد

فواد حسین همچنین اظهار داشت كه بغداد به واشنگتن اطمینان داد كه دولت عراق “متعهد به آرامش” است و وقایع اخیر غیرقابل قبول است ، زیرا حملات و حملات ضد حمله صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: حملات هدف قرار دادن پایگاههای نظامی آمریکا باید توسط هر دو طرف مورد بررسی قرار گیرد و افزود: نخست وزیر عراق دائما در تلاش است تا با همه طرف ارتباط برقرار کند تا صلح در کشور را بازگرداند.

حسین تاکید کرد که نقض اوضاع امنیتی عراق توسط هیچ طرف اعم از خارجی و داخلی جایز نیست.

حسین همچنین ادامه داد: بخشی از مشکلات در عراق مربوط به کشورهای همسایه است و بغداد جلسات گسترده ای در ترکیه برگزار کرد تا به توافق امنیتی مشابه توافق با ایران برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *