1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. روش‌هایی برای کاهش وزن سریع

روش‌هایی برای کاهش وزن سریع

به گزارش سرویس ترجمه خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، مشکل چاقی به دلیل افزایش خطر ابتلا به برخی بیماری ها و مشکلات سلامتی به یک دغدغه عمومی در سراسر جهان تبدیل شده است. پیروی از یک رژیم غذایی سالم برای کاهش وزن سریع و موثر ضروری است، کاهش مصرف کالری بین 500 تا 1000 کیلو کالری در روز می تواند شروع خوبی برای کاهش وزن باشد، زنان به حدود 1200 تا 1500 کیلو کالری در روز نیاز دارند در حالی که مردان به 1500 کیلو کالری در روز نیاز دارند. 1800 کیلو کالری روزانه

فعالیت بدنی نیز نقش مهمی در کاهش وزن دارد، برنامه های ورزشی متناسب با نیازهای فردی توصیه می شود. لازم است افراد با فعالیت هایی با شدت سبک تا متوسط ​​مانند پیاده روی شروع کنند، سپس آن را شدیدتر کنند، سعی کنند روزانه بین 30 تا 60 دقیقه ورزش متوسط ​​تا شدید داشته باشند. همچنین از تمرینات قدرتی غافل نشوید، زیرا باعث افزایش حجم عضلات و بهبود سلامت عمومی می شود.

برای کاهش وزن موثر، هیدراته نگه داشتن بدن خود را فراموش نکنید، گاهی اوقات ممکن است تشنگی را با گرسنگی اشتباه بگیرید، به طور کلی توصیه می شود روزانه آب کافی بنوشید. همچنین، نوشیدن آب به حذف سموم و بهبود فرآیند هضم کمک می کند. علاوه بر این، مطمئن شوید که هر شب بین هفت تا نه ساعت بخوابید. هورمون هایی که اشتها و گرسنگی را کنترل می کنند می توانند مختل شده و منجر به پرخوری شوند.

ممکن است برای افرادی که دارای اضافه وزن یا چاق هستند و BMI بالاتر از 30 دارند، تحت عمل جراحی قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *