1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. یمن بخشی از امنیت منطقه غرب…

یمن بخشی از امنیت منطقه غرب آسیا است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه وچرخش بارت شناسهوزیر امور خارجه نروژ شامگاه پنجشنبه بیستم در مورد روابط دوجانبه، آخرین تحولات فلسطین و ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در غزه و کرانه باختری گفتگو کرد.

امیر عبداللهیان وی در این تماس تلفنی با تبریک سال نو به دولت و مردم نروژ گفت: نباید اجازه داد برخی مسائل حاشیه ای بر روابط خوب دو کشور تأثیر بگذارد. پرتو قرار دادن

رئیس دستگاه دیپلماسی افزود: ما موافق هستیم تداوم رایزنی بین ایران و نروژ به گسترش روابط در حوزه های مورد علاقه کمک خواهد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان ضمن اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه و کرانه باختری و قدردانی از اقدام دولت آفریقای جنوبی در شکایت از این رژیم گفت: باید نسل کشی علیه این رژیم متوقف شود. غزه و کرانه باختری و پایان محاصره انسانی فورا».

امیر عبداللهیان وی افزود: ورود آمریکا به جنگ مستقیم علیه غیرنظامیان، زنان و کودکان غزه اشتباه راهبردی آمریکا است. ما از آغاز بمباران و نسل کشی غزه هشدار داده ایم که جنگ راه حل نیست، اما اگر کشتار غیرنظامیان در غزه و کرانه باختری ادامه یابد، دامنه جنگ گسترش خواهد یافت. این هشدار به دلیل درک ما از وضعیت منطقه در حمایت از فلسطین است.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تعهد همه طرف ها به امنیت دریایی به اقدامات یمن در حمایت از مردم فلسطین پرداخت و گفت: یمن بخشی از واقعیت و امنیت منطقه غرب آسیا است و رهبران یمن با تاکید بر امنیت دریایی، می گویند فقط کشتی هایی که قصد توسعه دارند، جنگ و ارسال سلاح به سرزمین های اشغالی را متوقف می کنند.

چرخش بارت شناسه وزیر امور خارجه نروژ نیز با محکومیت حادثه تروریستی کرمان و تسلیت به دولت و ملت ایران در این گفتگوی تلفنی اظهار داشت: نروژ حادثه تروریستی کرمان را به دولت و ملت ایران تسلیت عمیق می گوید.

وزیر امور خارجه نروژ همچنین تاکید کرد: توسعه روابط دو کشور همواره مورد توجه نروژ بوده و مواضع رسمی نروژ از سوی مقامات دولتی اعلام می شود.

وزیر امور خارجه نروژ بر آتش بس فوری، خروج نیروهای اسرائیلی از غزه، ارسال کمک های بشردوستانه به غزه و آغاز روند سیاسی بر اساس تشکیل دولت مستقل فلسطینی تاکید کرد و استقبال کرد. نقش سازنده ایران در منطقه برای کاهش تنش.

طرفین بر ادامه تماس ها، رایزنی و تبادل نظر سیاسی در مورد موضوعات مورد علاقه دو کشور توافق کردند.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *