1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. نقش تفریح و اوقات فراغت در…

نقش تفریح و اوقات فراغت در ایجاد خلق مثبت / برای برقراری و حفظ نشاط تلاش کنید

روناک عشقی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت گفت: سلامت روان یعنی داشتن حس خوب و خوشایند و روحیه آرام و سازگاری با محیط اطراف و نداشتن خشونت و درگیری با افراد دیگر.

وی با بیان اینکه زمانی که انسان بتواند بین جسم، روح و روان خود هماهنگی ایجاد کند، در تعامل با خانواده، جامعه و محیط خود سازگاری بیشتری خواهد داشت، افزود: در دهه های اخیر سلامت روان در تمام دنیا اهمیت ویژه ای پیدا کرده است. می تواند افزایش یابد به بهبود کیفیت زندگی افراد کمک زیادی می کند.

این دکترای مشاوره خانواده با اشاره به اینکه سلامت روان با بسیاری از مسائل عجین شده است، تصریح کرد: در واقع تفریح ​​یکی از مقوله هایی است که می تواند باعث خوشحالی افراد شود. تحقیقات نشان می دهد که تفریح ​​و گذراندن اوقات فراغت به صورت فعال و سالم به افراد کمک می کند تا روحیه مثبتی داشته باشند.

عشقی با بیان اینکه تفریح ​​و اوقات فراغت مفید علاوه بر القای خلق و خوی مثبت و احساس خوشایند آرامش و شادی، به سازگاری بهتر افراد با محیط اطراف و داشتن جامعه ای سالم کمک می کند، ادامه داد: پیرو اتفاقات ذکر شده، سلامت روح نیز تشکیل می شود. .

وی با اشاره به اینکه جامعه سالم با پیوند خانواده های سالم به وجود می آید و خانواده ها باید در ایجاد و حفظ نشاط تلاش کنند، گفت: تفریح ​​و ملاک انتخاب آنها مهم است و در مواردی نوع نامناسب تفریح ​​نیز منجر می شود. آزار دادن.

نقش والدین در استفاده بهینه از اوقات فراغت و داشتن تفریحات سالم

این دکترای مشاوره خانواده افزود: تفریح ​​فعال و سالم در فضای خانواده فواید بسیاری را به همراه دارد به طوری که یکی از مهمترین ارکان اجتماعی خانواده ایجاد تفریحات سالم است و این وظیفه و برنامه ریزی در سه بعد روزانه، شبانه و آخرین اوقات فراغت هفته و تعطیلات بزرگ ظاهر می شود.

عشقی با اشاره به اینکه حدود 80 درصد خانواده ها و افراد برای اوقات فراغت خود برنامه ریزی نمی کنند، افزود: خستگی، کسالت، بی حوصلگی و عصبی بودن از پیامدهای عدم برنامه ریزی برای تفریح ​​و گذراندن اوقات فراغت است که می تواند منجر به درگیری بین اعضای خانواده شود. . بودن

وی با بیان اینکه تفریح ​​و داشتن برنامه مناسب برای گذران اوقات فراغت تنها به مسائل اقتصادی وابسته نیست، ادامه داد: برخی معتقدند داشتن امکانات و پول زیاد برای تفریح ​​و شادی لازم است اما بر اساس تحقیقات انجام شده در این راستا امکانات و پول تنها 10 درصد برای رفع نیازهای اولیه افراد اهمیت دارد و 50 درصد آن به روحیه و خوش اخلاقی افراد و 40 درصد مربوط به انتخاب افراد تحت تکفل است.

این دکترای مشاوره خانواده با تاکید بر اینکه انتخاب افراد برای استفاده بهینه از اوقات فراغت و داشتن تفریحات سالم مهم است، خاطرنشان کرد: نقش والدین در این زمینه به ویژه در دوران کودکی و نوجوانی کودکان بسیار حائز اهمیت است تا بتوانند از آن لذت ببرند. وقت آزاد و تفریحات سالم و نشاط اجتماعی باید فعالانه با اثرات مثبت برنامه ریزی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *