1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. عراق حملات آمریکا و انگلیس به…

عراق حملات آمریکا و انگلیس به یمن را محکوم کرد

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، “فادی.” الشمری مشاور سیاسی «محمد شیعه سودانی هانخست وزیر عراق در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی «ایکس» (توئیتر سابق) نوشت: در حالی که غرب قرار است با داستان های حقوق بشر و حیوانات که با مواضع جنگ رژیم اسرائیل علیه فلسطین و کودکان، زنان و کودکان و غیرنظامیان در شهر غزه سقوط کرده است، چهره شرم را بازگرداند. و اگر خودش را امتحان کند با گسترش دایره درگیری و افزایش تنش در منطقه مرتکب حماقت دیگری می شود.

وی افزود: حماقت غرب در حالی انجام می شود که دیگران خواستار خویشتن داری، کاهش تنش و رفع درگیری هستند.

حملات آمریکا به یمن نشان داد که واشنگتن در جنایات دشمن صهیونیستی در غزه شریک است.

در همین رابطه نهضت مقاومت اسلامی پیامبران عراق نیز در این بیانیه آمده است آه تو وی حملات آمریکا و انگلیس به یمن را تجاوز آشکار آمریکایی-انگلیسی به امنیت و حاکمیت یمن و مردم آزاده و شریف آن دانست و به شدت آن را محکوم کرد.

پیامبران وی افزود: حملات و تجاوزات آمریکا به یمن بار دیگر تاکید کرد که واشنگتن شریک کامل جنایات و کشتارهای دشمن صهیونیستی در غزه است.

این جنبش مقاومت اسلامی در عراق تاکید کرد که حملات آمریکا و انگلیس هرگز باعث نخواهد شد که مردم یمن از حمایت خود دست بردارند [ملت فلسطین] دست برداشتن از

آمریکا و انگلیس در پی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، پنجشنبه شب به وقت محلی (آمریکا) به مواضع انصارالله در یمن حمله کردند. منابع خبری صبح جمعه گزارش دادند که ارتش ملی یمن در پاسخ به تجاوز هوایی آمریکا و انگلیس به این کشور، هدفی متعلق به آمریکا را در دریای سرخ هدف قرار داده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شبکه خبری سی که در که در ایالات متحده پنجشنبه شب به وقت محلی به نقل از یک مقام آمریکایی ناشناس گزارش داد: به چندین هدف متعلق به حوثی ها می بینم (انصارالله) در مناطق تحت کنترل خود حمله کرده اند.

سی ان ان به نقل از این مقام آمریکایی نوشت: زیردریایی آمریکایی یکی اس اس فلوریدا در حملات به مواضع حوثی ها (انصارالله یمن) شرکت کرد.

شبکه خبری سی که در که در شاخه دموکرات آمریکا گزارش داد که دولت بایدن پیش از حمله هوایی به یمن، کنگره آمریکا از این حمله خبر داده بود.

ارتش یمن در هفته‌های گذشته در حمایت از مقاومت ملت فلسطین در نوار غزه، چندین کشتی رژیم صهیونیستی یا کشتی‌های حامل کالای این رژیم را که عازم سرزمین‌های اشغالی در دریای سرخ هستند، به تصرف خود درآورد. اقیانوس هند و تنگه ها باب المندب هدف قرار گرفتند.

نیروهای ارتش یمن متعهد شده اند تا زمانی که رژیم اسرائیل حملات خود به نوار غزه و کشتار مردم این منطقه را متوقف نکند، به حمله به کشتی های این رژیم یا کشتی های عازم سرزمین های اشغالی در دریای سرخ ادامه خواهند داد.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *