1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. شورای امنیت دو نشست مجزا درباره…

شورای امنیت دو نشست مجزا درباره یمن و غزه برگزار می‌کند

شورای امنیت دو نشست مجزا درباره یمن و غزه برگزار می‌کند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، شورای امنیت سازمان ملل عصر امروز دو نشست جداگانه برگزار کرد ثوات مربوط به غزه و همچنین حملات آمریکا و انگلیس به یمن است.

به گفته دفتر نماینده دائم روسیه در سازمان ملل؛ اولین نشست ساعت 15:00 به وقت نیویورک درباره وضعیت غرب آسیا از جمله مسئله فلسطین و آوارگان غزه برگزار می شود.

نوت بوک واسیلی نبنزیا وی همچنین در کانال تلگرامی خود از برگزاری دومین نشست توجیهی شورا درباره آنچه حملات مشترک آمریکا و انگلیس به مواضع یمن نامید، خبر داد.

شورای امنیت روز پنجشنبه قطعنامه پیشنهادی آمریکا و ژاپن در خصوص حملات نیروهای مسلح یمن به کشتی های مرتبط با رژیم صهیونیستی را با ممتنع روسیه و چین تصویب کرد.

به گزارش سایت شبکه روسیه در این قطعنامه، حملات ارتش یمن به کشتی های مرتبط با رژیم صهیونیستی و لزوم حفظ ایمنی دریانوردی دریایی در دریای سرخ و تنگه باب محکوم شده است. عزادار تاکید شد.

اعضای شورای امنیت همچنین از یمن خواستند کشتی «گلکسی لیدر» و خدمه آن را که در 19 نوامبر توقیف کرده بود، آزاد کند.

در پی تصویب این قطعنامه، آمریکا و انگلیس از صبح روز جمعه حملات خود را به مواضع یمنی ها آغاز کردند.

یکی از مقامات ارشد انصارالله در اولین لحظات حمله به الجزیره گفت که در شهرها سنا، حدیده، سعده و دهمار یک انفجار گزارش شده است.

یک مقام آمریکایی در گفت و گو با رویترز اعلام کرد که حملات آمریکا و انگلیس به یمن توسط هواپیما، کشتی و زیردریایی انجام شده است.

همچنین به گفته مقامات آمریکایی، استرالیا، کانادا، هلند و بحرین نیز در حمله به یمن به آمریکا و انگلیس کمک کرده اند.

پس از حملات آمریکا و انگلیس، منابع بین المللی از شلیک موشک نیروهای انصارالله یمن خبر دادند بالستیک آنها به مکان هایی در دریای سرخ می روند.

یک مقام انصارالله به الجزیره گفت که نیروهای این جنبش در حال پاسخگویی به حملات آمریکا و انگلیس در دریای سرخ هستند.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *