1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. افزایش قیمت طلا در پی درگیری…

افزایش قیمت طلا در پی درگیری در خاورمیانه

حمله آمریکا به یمن قیمت طلا را افزایش داد


قیمت هر اونس طلا با 0.30 درصد افزایش به 2035 دلار و 8 سنت رسید.به گزارش میهن تجارت، در پی کاهش قیمت دلار و گسترش درگیری ها در خاورمیانه، قیمت طلا روز جمعه افزایش یافت. افزایش تنش ها در منطقه باعث افزایش تقاضا برای طلا به عنوان یک پناهگاه امن شده است. اما از سوی دیگر، امیدواری معامله گران به کاهش زودهنگام نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا باعث دومین افت هفتگی قیمت این فلز گرانبها شده است.

به گزارش رویترز، قیمت هر اونس طلا با 0.30 درصد افزایش به 2035 دلار و 8 سنت رسید. قیمت طلا در بازار کامکس نیویورک با 0.95 درصد افزایش به 2038 دلار و 30 سنت رسید. شاخص دلار 0.1 درصد کاهش یافت و خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای جهان ارزان کرد.

آمریکا و انگلیس مواضع ارتش یمن را بمباران کردند. قیمت نفت را بالا برده و تقاضا برای طلا را به عنوان یک سرمایه گذاری مطمئن افزایش داده است. داده های اقتصادی ایالات متحده نشان داد که قیمت های مصرف کننده در این کشور در ماه دسامبر بیش از حد انتظار افزایش یافت، اما شاخص تورم سالانه، بدون احتساب مواد غذایی و انرژی، به 3.9 درصد کاهش یافت.

کاهش نرخ سود از اسفند ماه آغاز می شود

از این رو برخی از مقامات فدرال رزرو آمریکا از جمله رئیس فدرال رزرو شیکاگو معتقدند که این تحول برای آغاز روند کاهش نرخ بهره کافی نیست و نمی توان ماه مارس را زمان مناسبی برای آغاز این روند اعلام کرد.

انتظار می رود فدرال رزرو آمریکا در نشست 30 و 31 ژانویه نرخ بهره را بدون تغییر نگه دارد. 71 درصد از بازارهای مالی انتظار دارند کاهش نرخ بهره در ماه مارس آغاز شود. معامله گران پیش بینی می کنند که نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در سال جاری 150 واحد کاهش یابد.

سرمایه گذاران در حال حاضر منتظر اطلاعات قیمت تولیدکننده ایالات متحده هستند که امروز منتشر می شود. قیمت نقره امروز با 1.61 درصد افزایش به 23.7 سنت رسید و پلاتین با 0.42 درصد افزایش به قیمت 922.99 دلار معامله شد.
منبع:

تسنیم


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *