1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. محال است که به حمله آمریکایی-انگلیسی…

محال است که به حمله آمریکایی-انگلیسی پاسخ ندهیم

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش انصارالله یمن و رئیس تیم مذاکره کننده دولت است. صنعابه الجزیره گفت که یمنی ها تا پایان جنگ در غزه به حمله به کشتی های اسرائیلی ادامه خواهند داد.

وی گفت: نیروهای مسلح یمن پاسخ اولیه را به این تجاوز داده اند و به زودی پاسخ گسترده تری خواهند داد و غیرممکن است که این حملات بی پاسخ بماند.

عبدالسلام تاکید کرد که هیچ ائتلاف جهانی علیه یمن وجود ندارد و حمله صبح امروز تنها یک تلاش مشترک بین آمریکا و انگلیس و بسیاری از کشورهایی که نامشان در ائتلاف آمریکایی است خطاب به مقامات دولتی بود. صنعا آنها گفتند که در این حمله نقشی نداشته اند.

سخنگوی انصارالله افزود: موضع و اقدامات یمن موثر بوده و آمریکا را مجبور به حمله کرده است. این حمله شهدا و مجروحانی داشت که در حال شناسایی آنها هستیم».

عبدالسلام تاکید کرد: هرکس دریای سرخ را به یک محیط نظامی تبدیل کند باید مسئولیت و نتایج آن را بپذیرد.

صبح امروز در واکنش به عملیات ارتش یمن در دریای سرخ علیه ناوهای اسرائیلی و نیروهای آمریکایی، آمریکا و انگلیس بیش از 12 نقطه در یمن را با هواپیما، ناو و زیردریایی هدف قرار دادند. بر اساس ادعای مقامات آمریکایی، هدف این حمله، سایت‌های آموزشی، پایگاه‌های هوایی و تاسیسات نگهداری پهپاد متعلق به انصارالله یمن بوده است.

بلافاصله پس از این حمله، نیروهای انصارالله یمن اعلام کردند که در حال شلیک موشک های بالستیک به مواضع دشمن در آب ها هستند. عضو دفتر سیاسی صنعا “محمد البخیتیوی تاکید کرد: آمریکا و انگلیس با این حمله از حرکت خود در دریای سرخ و باب جلوگیری کردند. عزادار محروم».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرهای امروز:

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛   گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است/ پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره / پولیتیکو: هیچکس نمی‌خواهد اوضاع از کنترل خارج شود، به جز شاید نتانیاهو

کانال ۱۲ اسرائیل: تل‌آویو تصمیم دارد با هماهنگی آمریکا و بدون شعله‌ور شدن جنگ، به ایران حمله کند / پیام بلینکن به اسرائیل: قدرت و خرد باید دو روی یک سکه باشند / الجزیره: پیام هشدار آمیز تهران به تل آویو از طریق قاهره / پولیتیکو: هیچکس نمی‌خواهد اوضاع از کنترل خارج شود، به جز شاید نتانیاهو/ منبع اسرائیلی: نتانیاهو در تلاش است برای «پیمان راهبردی» با آمریکا علیه ایران در ازای عدم پاسخ به تهران /