1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. ارتش یمن: آمریکا و انگلیس ۷۳…

ارتش یمن: آمریکا و انگلیس ۷۳ بار به خاک یمن حمله کردند / این حمله ۵ شهید و ۶ زخمی برجای گذاشت / همچنان از  حرکت کشتی‌های اسرائیلی از دریای سرخ جلوگیری می‌کنیم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

تسنیم: ارتش یمن با صدور بیانیه ای از 73 مورد حمله مشترک آمریکا و انگلیس به مناطق مختلف یمن خبر داد و اعلام کرد که این حمله 5 شهید و 6 زخمی برجای گذاشته است.

لحظاتی پیش ارتش یمن بیانیه مهمی درباره تجاوزات مشترک آمریکا و انگلیس به خاک این کشور صادر کرد.

یحیی سریع سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن با قرائت بیانیه ای در پاسخ به حملات هوایی آمریکا و انگلیس تاکید کرد: دشمن آمریکایی-انگلیسی 73 حمله تهاجمی به جمهوری یمن صنعا انجام داده است. حمایت از ادامه جنایات رژیم اسرائیل در غزه. مرکز این کشور استان های حدیده، تعز و حجه هدف قرار گرفت و این حملات منجر به شهادت 5 تن و زخمی شدن 6 تن دیگر از نیروهای مسلح شد.

یحیی سریع افزود: دشمنان آمریکایی و انگلیسی مسئولیت کامل این اقدام تجاوزکارانه و جنایتکارانه علیه ملت یمن را خواهند داشت و این جنایت بی پاسخ و بدون مجازات نخواهد ماند.

وی تاکید کرد: نیروهای مسلح یمن در دفاع از این کشور و حاکمیت و استقلال آن در هدف قرار دادن منابع تهدید و همه اهداف متخاصم چه در زمین و چه در دریا تردید نخواهند کرد.

یحیی ساری در این بیانیه تصریح کرد: این تجاوزات وحشیانه هرگز باعث نمی شود که ملت یمن از موضع خود در حمایت از ملت مظلوم فلسطین دست بکشد، ضمن اینکه نیروهای مسلح یمن به مقابله و جلوگیری از حرکت کشتی ها یا کشتی های اسرائیلی که از سمت سرخ می آیند، ادامه خواهند داد. دریا یا دریای عرب به بنادر فلسطین اشغالی می رود، ادامه خواهند داد.

وی در پایان این بیانیه برای یمن و همه آزادگان جهان آرزوی پیروزی کرد و تاکید کرد که خداوند ما را بس است و او بهترین پشتیبان و بهترین حامی و بهترین یاور است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *