1. صفحه اصلی
  2. »
  3. ارز دیجیتال
  4. »
  5. تیک‌آف صندوق های ETF بیت کوین…

تیک‌آف صندوق های ETF بیت کوین با ثبت معاملات 1.6 میلیارد دلاری!

به گزارش به گزارش میهن تجارت:


بازار ارزهای دیجیتال با شروع معاملات صندوق سرمایه گذاری بیت کوین و رکوردشکنی حجم معاملات شاهد یک رویداد تاریخی بوده است.به گزارش به گزارش میهن تجارت، در یک رویداد بی سابقه در بازار ارزهای دیجیتال، معاملات ETF بیت کوین شروع خیره کننده ای داشت و در 11 ژانویه در عرض چند دقیقه تقریبا 1.6 میلیارد دلار حجم معاملات را به ثبت رساند. این نقطه عطف نشان دهنده یک نقطه عطف مهم پس از ایالات متحده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین را تایید کرد.

این رویداد همانطور که از جامعه کریپتو انتظار می رفت با هیجان زیادی آغاز شد و با راه اندازی صندوق های پیشرو مانند Grayscale (GBTC)، BlackRock (IBIT)، Fidelity (FBTC) و Ark (ARKB) آغاز شد. ارزش سرمایه گذاری های این صندوق ها در زمان نگارش این گزارش به ترتیب حدود 667.55 میلیون دلار، 475.6 میلیون دلار، 291.1 میلیون دلار و 117.8 میلیون دلار است.

راه‌اندازی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک بیت‌کوین مملو از چالش‌هایی از جمله شروع نادرست فرآیند تأیید آن‌ها، هک کردن حساب‌های SEC و افزایش ترس، عدم اطمینان و شک در میان معامله‌گران بود.

همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، در روز سه شنبه 9 ژانویه، حساب رسمی توییتر SEC هک شد و اطلاعات نادرست در مورد تایید صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین منتشر شد. این خبر به سرعت تکذیب شد و گری جنسلر، رئیس SEC و حساب SEC بازیابی شده هر دو به طور عمومی اعلام کردند که این حساب هک شده است و هیچ تاییدیه ای صادر نشده است.

با وجود این مسائل، تاییدیه رسمی در 10 ژانویه صادر شد و راه را برای پرتاب موفقیت آمیز روز بعد هموار کرد. این رویداد با استقبال گسترده ای در شبکه های اجتماعی مواجه شد. راه اندازی موفقیت آمیز صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین به عنوان یک دستاورد بزرگ تلقی می شود و نویدبخش تغییرات بیشتر در بازار ارزهای دیجیتال است.

توجه معامله گران به امکان تایید صندوق اتریوم

با نگاهی به آینده، اکنون توجه به احتمال تایید یک صندوق سرمایه گذاری اتریوم (ETH) معطوف شده است. در نوامبر 2023، بلک راک برای یک صندوق سرمایه گذاری اتریوم درخواست داد. انتظار می رود تصمیم نهایی SEC در مورد این صندوق تا 23 مه 2024 منتشر شود. راه اندازی موفقیت آمیز صندوق های سرمایه گذاری مشترک بیت کوین امیدها را برای نتیجه مثبت مشابه برای صندوق اتریوم افزایش داده است. همه اینها در حالی است که قیمت ارز دیجیتال اتریوم در حال حاضر در سطح 2603 دلار است.

این پیشرفت بزرگ در صندوق های سرمایه گذاری بیت کوین نه تنها نشان دهنده یک دستاورد قابل توجه برای بازار ارزهای دیجیتال است، بلکه نشانه ای از پذیرش و ادغام رو به رشد دارایی های دیجیتال در بازارهای مالی اصلی است.

گزارش های بیشتر را در صفحه ارزهای دیجیتال بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *