1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. نیروی هوایی آمریکا: به بیش از…

نیروی هوایی آمریکا: به بیش از ۶۰ هدف مرتبط با حوثی‌ها در ۱۶ مکان حمله کردیم / در این حملات از بیش از یکصد قطعه «مهمات هدایت‌شونده دقیق» استفاده شد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

نیروی هوایی آمریکا اعلام کرد که نیروهای آمریکایی و متحدانش بیش از 60 نقطه را در 16 نقطه مورد استفاده حوثی ها در یمن هدف قرار داده اند.

به گزارش «میهن تجارت»؛ بر اساس این اطلاعیه، نقاط هدف شامل هسته‌های فرماندهی و کنترل، انبارهای مهمات، سامانه‌های پرتاب، تأسیسات تولید و سامانه‌های راداری پدافند هوایی بوده و در این حملات از بیش از صد قطعه «مهمات هدایت‌شونده دقیق» استفاده شده است.

شبکه تلویزیونی المسیره وابسته به حوثی ها نیز می گوید که صبح روز جمعه آمریکا و انگلیس در حملات هوایی و موشکی خود یک پایگاه نیروی هوایی، یک فرودگاه و یک پایگاه نظامی را هدف قرار دادند.

حسین العزی معاون وزیر امور خارجه حوثی ها نیز گفت: کشورمان هدف حمله تهاجمی گسترده ناوها، زیردریایی ها و جنگنده بمب افکن های آمریکایی و انگلیسی قرار گرفت.

این مقام حوثی به آمریکا و انگلیس هشدار داد که آماده پرداخت “بهای سنگین” برای این امر باشند.

گزارش ها حاکی از آن است که نیروهای نظامی آمریکا و انگلیس بیش از 12 مواضع شبه نظامیان حوثی را در مناطق مختلف یمن با موشک های کروز تاماهاوک و حملات هوایی هدف قرار دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *