1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. حباب سکه ۹۰۰ هزار تومان رشد…

حباب سکه ۹۰۰ هزار تومان رشد کرد! / آخرین تغییرات قیمت طلا و سکه در بازار تهرانرئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه با وجود کاهش قیمت ها در بازار جهانی طلا، نوسانات فزاینده در بازار ارز داخلی، روند صعودی بازار سکه و طلا را موجب شد، گفت: با این حال رکود در بازار جهانی حاکم شده است. بازار سکه و طلا و امکان افزایش آن وجود دارد. توجه به قیمت سکه و طلا منجر به تقاضا در این بازار نشد.به گزارش میهن تجارت، نادر بذرافشان رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در خصوص وضعیت بازار سکه و طلا در کشور در هفته گذشته گفت: در حالی که هفته قبل به دلیل میلاد حضرت زهرا (س) ) کم بود، پس از رکود تقاضا در بازار ایجاد شد، متاسفانه از ابتدای هفته با کاهش تقاضا در بازار مواجه شدیم و شرایط رکود دوباره آغاز شد. این رکود در بازار سکه و طلا که از ابتدای سال بر این صنعت و بازار آن سایه افکنده است جای سوال و بحث دارد.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: طی هفته جاری علیرغم کاهش 12 دلاری میانگین جهانی هر اونس طلا و در حال حاضر 2033 دلار است، اما با توجه به افزایش قیمت طلا، شاهد روند صعودی قابل توجهی در بازارهای داخلی بودیم. نوسانات و افزایش نرخ ارز. با توجه به اینکه تقاضا در بازار راکد بود، تنها دلیل این افزایش قیمت سکه و طلا، نوسان روزافزون نرخ ارز است.

تغییرات قیمت طلا و سکه در بازار

وی در خصوص تغییرات قیمت طلا و سکه در بازار و آخرین قیمت ها در بازار دیروز (پنجشنبه) گفت: هر گرم طلای 18 عیار با 65 هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته به دو میلیون تومان رسیده است. و گرمی 623 هزار تومان. آخر هفته رسید.

این مقام صنفی افزود: سکه طرح جدید با حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش به ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه طرح قدیم با یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته به ۲۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است. رسید. نیم سکه نیز در هفته جاری یک میلیون و 700 هزار تومان افزایش قیمت داشت و در پایان هفته 17 میلیون و 850 هزار تومان ارزش داشت. ربع سکه هفته را با قیمت 11 میلیون و 650 هزار تومان به پایان رساند که نسبت به ابتدای هفته 800 هزار تومان افزایش داشته است. سکه یک گرمی بانک مرکزی نیز با 300 هزار تومان افزایش به 6 میلیون و 200 هزار تومان رسید.

بذرافشان در رابطه با آخرین وضعیت حباب سکه نیز اظهار کرد: بر اساس آخرین قیمت سکه در بازار، حباب سکه در بازار حدود 6 میلیون و 200 هزار تومان است که در طول هفته 900 هزار تومان افزایش داشته است.

هفته گذشته رونق کمی به بازار بازگشت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بار دیگر تاکید کرد: هفته گذشته کمی رونق به بازار بازگشت اما از ابتدای هفته جاری همان شرایط رکود و کاهش شدید تقاضا در بازار حاکم شد و با وجود افزایش قیمت قیمت ها هیچ التهابی در بازار نداشتیم که منجر به افزایش تقاضا نشد. شرایط بازار سکه و طلا و صنعت طلا شرایط نامناسبی را پشت سر می گذارد و مردم به طور جدی از معاملات فاصله گرفته اند و منتظر آینده بازار هستند که این شرایط ادامه داشته باشد یا با کنترل مرکزی قیمت ها کاهش یابد. بانک در بازار ارز

وی برای هفته پیش رو پیش بینی کرد: در هفته پیش رو به نظر می رسد به دلیل کمبود تقاضا و بازارهای جهانی نیز در مسیر نزول قرار دارند، این افزایش قیمت سکه و طلا در بازار داخلی در واقع غیرمنطقی بوده است. و تنها تحت تأثیر نوسانات نرخ ارز است. به نظر من اگر در بازار جهانی تغییری ایجاد نشود و نرخ ارز توسط بانک مرکزی کنترل شود، تغییری ایجاد نمی شود و احتمالا بازار سکه و طلا کاهش می یابد.
منبع:

ایسنا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *