1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. فصل دوم «توریست»؛ پاسخ بریتانیا به…

فصل دوم «توریست»؛ پاسخ بریتانیا به برادران کوئن و «فارگو»

فصل دوم توریست در سال 2024 برای BBC One شروع شد. این معجون تقویتی است که ما به آن نیاز داریم. فصل اول در سال 2022 پربیننده ترین سریال بریتانیایی سال بود. فصل جدید شاید به همین آمار نرسد، چون هیجان کار جدید را ندارد.

به گزارش نماوا؛ الیوت استنلی از جیمی دورنان هنوز فراموش می‌کند و نمی‌تواند چیزی در مورد گذشته‌اش به خاطر بیاورد و هنوز هم از مردم بدون دانستن دلیل پخش می‌شود، اما فصل دوم به همان اندازه سرگرم‌کننده است.

فصل دوم که در شش قسمت در اول ژانویه پخش شد، از استرالیا به ایرلند می رود، جایی که الیوت و دوست دختر استرالیایی اش هلن چمبرز (دانیل مک دونالد) امیدوارند هویت واقعی او را کشف کنند. مدت زیادی از شروع فصل دوم نگذشته بود که عده‌ای نقاب‌دار الیوت را به پشت یک ون پرتاب می‌کنند و او را می‌برند، اما قبل از اینکه متوجه شوند، او در حال فرار است. (اگرچه کمی بعد دوباره گیر می کند.) مشخصه بسیاری از صحنه های اولیه این فصل: الیوت در حال فرار است، زمین و زمان را نفرین می کند.

نویسندگان و سازندگان سریال، برادران جک و هری ویلیامز، پاسخ بریتانیا به برادران کوئن هستند و «توریست» به قدری تحت تأثیر «فارگو» است که بسیاری از شخصیت ها و صحنه ها می توانند مستقیماً به مینه سوتا منتقل شوند. نمونه بارز اتان کرام (گرگ لارسن)، دوست پسر سابق هلن است که اکنون در تلاش است تا با سخنرانی در مورد مردانگی سمی و مرور وعده‌های غذایی خود در طول پرواز در رسانه‌های اجتماعی، به یک تأثیرگذار مجازی تبدیل شود.

فصل جدید خنده دارتر از فصل اول است، یا بهتر است بگوییم بیشتر اوقات خنده دارتر. الگوی طنز یکسان است، و کل ماجرا با بازی فوق العاده تماشایی دورنان به عنوان شخصیتی که مدت هاست دیگر آشفته و وحشت زده نیست و اکنون مرده است، تثبیت می شود. او در هیچ نقطه ای مانند یک قهرمان اکشن در یک تریلر عمل نمی کند، در عوض او یک “جدی می گویی؟!” دارد.

در یک لحظه عالی، الیوت از حماقت یکی از افرادی که قرار است زندانی او باشد، خشمگین می شود (این یک اسپویلر نیست – ما می بینیم که شخصیت ها اغلب در سریال اسیر می شوند) و خروش آمدن این زوج ناجور است. سرگرم کننده برای تماشا

شخصیت‌های قدیمی فصل اول دوباره ظاهر می‌شوند، اما این شخصیت‌های جدید هستند که بیشترین سرگرمی را ارائه می‌کنند، از جمله کارآگاه روری اسلیتر (کانر مک نیل)، یکی از آن افسران پلیس روستایی درمانده‌ای که ما در سریال‌های کمدی ایرلندی می‌بینیم. و درست زمانی که به یک شوخی احمقانه می خندید که شخصی یک اراذل به نام کاستاس را با قهوه کاستا اشتباه می گیرد، یا شخص دیگری شروع به خواندن آهنگ Rockset با صدای بلند در نامناسب ترین لحظه می کند، صحنه ای وجود دارد که یک قاتل خونسرد ناگهان به زمین می زند. چاقو در چشم کسی سال نو همگی مبارک!

جادوی خاص یک سریال

برای جیمی دورنان، بازیگر 41 ساله ایرلندی، بازگشت به جزیره زادگاهش برای فیلمبرداری فصل دوم سریال «توریست» و انتقال داستان از صحرای استرالیا به مناطق سرسبز و خوش آب و هوای ایرلند بسیار لذت بخش بود. اولین.

اما اگر ستاره فیلم های «پنجاه سایه خاکستری» و «بلفاست» و سریال «پاییز» فکر می کرد قرار گرفتن در محیطی آشناتر کار را برایش راحت می کند، سخت در اشتباه بود. در واقع چیزهای دیگری در راه بود.

دورنان در هفته های اول فیلمبرداری با موانع زیادی روبرو شد. به عنوان الیوت استنلی، مرد جوانی که نمی‌دانست کیست یا از کجا آمده است، مجبور شد از تپه‌ای شیب‌دار بالا برود و سپس خود را به پایین پرتاب کند. در صحنه ای دیگر، او مجبور شد دستش را در روده خوک مرده فرو کند تا کلیدی پیدا کند، لحظه ای که او را مجبور کرد دوربین را به حد نهایی برساند، اما آزاردهنده ترین مانع؟ یک دستمال گردن شیک که با آن احساس خفگی می کرد.

موانع بسیار زیاد بود، اما دورنان می‌گوید که بررسی مجدد داستان به فصل دوم «انرژی جدیدی» بخشیده است و شاید به آن کمک کرده تا از رکود رایج در قسمت‌های بعدی جلوگیری کند، در حالی که به‌عنوان بازیگر اصلی «توریست» بیش از حد مشغول ادامه کار در استرالیا است. مخالفت کرد.

دورنان می‌گوید: «راستش را بخواهید، فکر نمی‌کنم منطقی باشد که یک فصل دیگر در استرالیا انجام دهیم. راستش من نمی خواستم این کار را بکنم. من استرالیا را دوست دارم. همه خانواده با من آمدند و به نوعی دور هم جمع شدند. بچه ها باید در استرالیا به مدرسه می رفتند و البته همه چیز عالی بود، اما ما نمی خواهیم هر سال و نیم این وضعیت را داشته باشیم. همچنین، من معتقدم که انتقال داستان به یک مکان متفاوت، انرژی جدیدی را به همراه دارد – انرژی بسیار متفاوت، زیرا فکر نمی‌کنم بتوانید دو مکان مانند صحرای استرالیا و ایرلند را پیدا کنید که از نظر ظاهری آنقدر متفاوت باشند. همانطور که گفتم، این تمایز انرژی خاصی به همراه دارد، اما همچنان امیدوار بودیم که مخاطب به اندازه کافی به شخصیت ها اهمیت دهد تا در این سفر نیز آنها را همراهی کند.»

دورنان درباره انتقال داستان به ایرلند می‌گوید: «از آنجایی که شخصیت من ایرلندی است، همیشه می‌توانستیم آن را بررسی کنیم. اگر بخواهیم جلوتر برویم، هنوز بسیاری از سؤالات بی پاسخ می ماند. پس کجا بهتر از سرزمینی که الیوت اهل آن است؟ این برای من مناسب بود و ممکن است از ایده آمدن به ایرلند حمایت کنم یا نه، اما فکر می کنم این یک برد برای ما بود. همانطور که قبلاً گفتم، به ما کمک کرد که کلمات مشابه را بیشتر بگوییم، اما با احساسی متفاوت. بنابراین ایرلند به همان اندازه که می شود گزینه خوبی بود.

فصل اول “توریست” بسیار پرطرفدار بود و عنوان پربیننده ترین سریال بریتانیا در سال 2022 را به خود اختصاص داد. “راستش را بخواهید، می توانستم اینجا بنشینم و بگویم “این یک قطعه تلویزیون است” اما واقعیت این است که دورنان درباره جادوی ویژه‌ای که باعث شد با بینندگان ارتباط برقرار کند، می‌گوید: «توریست» به نوعی خودش صحبت می‌کند. . احساس می کنم جک و هری هستم[Williams, the show's creators]نشان دهنده یک رگه خلاقانه واقعا جالب در حال حاضر است. آنها در سریال کوتاه «داستان قایق» (2023) همین کار را می کنند. در واقع، آنچه آنها ارائه می دهند با آنچه ما به دیدن آن عادت کرده ایم کمی متفاوت است.”

شاید خیلی ها مجذوب سریال هایی با داستان های واقعاً مستقیم، خطی و مورد انتظار باشند. «توریست» از آن دست آثاری است که بیننده را به فکر وا می دارد و شاید تا حدی گیج می کند. بیننده می خواهد بداند وضعیت چگونه است؟ چه خبر؟ او باید در مورد الیوت و موقعیت های دیوانه کننده ای که در آن قرار می گیرد و این شخصیت های کارتونی که می آیند و می روند، چه احساسی داشته باشد؟

دنیل مک دونالد و جیمی دورنان

دورنان توضیح می‌دهد: «هضم زیاد است. فکر می‌کنم مردم قدردانی می‌کنند که کمی دیوانه‌کننده است و شبیه چیزی نیست که در بی‌بی‌سی وان به دیدن آن عادت کرده‌اند. زمان بندی نیز بسیار مهم است. فصل اول در روز سال نو پخش شد و فصل جدید هم همینطور. من نمی‌خواهم اینجا بنشینم و وانمود کنم که این موضوع مهمی نیست، زیرا اینطور است. این یک زمان پخش تلویزیونی است که همه آن را می خواهند و ما دو بار آن را داشته ایم. این یک فرصت عالی است، زیرا بیشتر مردم جلوی تلویزیون نشسته اند.»

در دو قسمت اول فصل دوم، دورنان در نقش الیوت در لحظات زیادی در حال اجرا و دویدن است و صحنه های بدلکاری زیادی دارد.

او درباره بازی این صحنه ها می گوید: واقعا خسته بودم. از برنامه کاری بی اطلاع بودم. می دانید، گروه های تولید معمولا از دادن برنامه به بازیگران متنفرند. در واقع شما آخرین فردی هستید که برنامه را دریافت می کنید. مثل یک کابوس است. حتی اگر دوستانه از تهیه کننده اجرایی بپرسید، شانس زیادی ندارید. بنابراین، ناگهان متوجه شدم که باید در یک سکانس کامل از تپه ها بالا بروم، از تپه ها پایین بیایم، دوباره از تپه ها بالا و پایین بروم، از وانتی که مرا تعقیب می کرد فرار کنم، سپس با آن ون برخورد کنم و غیره.

از نظر بدنی واقعا باید آماده می شدم. من در این صحنه ها دیالوگ های زیادی نداشتم. پس مجبور شدم آن روزها را به نحوی سپری کنم. من از آن دسته افرادی هستم که باید هر روز تمرین کنند وگرنه شرایط را برای اطرافیان خود به جهنم تبدیل می کنند. بنابراین بر این اساس تمرین کردم، اما سخت بود.”

وی ادامه می دهد: ایرلند زمانی که سریال را کار می کردیم موج گرما را تجربه می کرد، همه چیز برشته بود، نه تنها ژاکت و ژاکت پوشیده بودم، بلکه یک دستمال گردن هم داشتم که انصافاً من را بیشتر آزار می داد. محکم بسته شده دور گردنم آزارم می داد.

شروع فیلمبرداری سختی بود و البته صحنه دیگری در قسمت اول وجود داشت که باید دستم را به بدن یک خوک مرده می بردم. این یک خوک واقعی نبود، فقط یک تکیه گاه بدبو بود، اما خدای من خیلی واقعی به نظر می رسید. منشا این سکانس طولانی بود.

مجبور شدم دستم را به آن لجن برسانم تا یک کلید را بیرون بیاورم. بهتر است در مورد آن صحبت نکنیم. باید بگویم که چیزی برای مطرح کردن باقی نمانده بود. این صحنه در نسخه ویرایش شده کوتاه شده است و من به سرعت کلید را پیدا می کنم.”

در ابتدای فصل دوم، متوجه می شویم که الیوت و هلن اکنون در یک رابطه هستند. دورنان درباره این تصمیم می‌گوید: «من واقعاً دوست داشتم این اتفاق بیفتد، زیرا فکر می‌کنم تماشاگران احتمالاً می‌خواستند این اتفاق بیفتد. فکر می‌کنم الیوت و هلن بخشی از دلایل موثر بودن فصل اول بودند. ارتباط واقعی بین آنها وجود داشت.”

او ادامه می دهد: “شما می توانید ارتباط بین دو نفر را ببینید که هر کدام به دلایل بسیار متفاوتی گم شده اند.” یکی گذشته خود را فراموش کرده و دیگری در یک رابطه مسموم است. می‌توان گفت که هلن از هر نظر مظهر خوبی است، اما او در موقعیت وحشتناکی گیر کرده است، و سپس شما الیوت را دارید که گم شده است زیرا نمی‌داند کجاست یا کیست، چه به معنای واقعی کلمه و چه به صورت استعاری. و هلن تنها امید اوست.”

«بدیهی است که مردم مجذوب روش هلن و الیوت و دنی بودند[McDonald]دورنان می‌گوید و من تعامل داشتم. بنابراین افرادی بودند که فکر می‌کردند اگر قرار است چیزهای بیشتری در راه باشد، اینجا مکان خوبی برای شروع است. شخصاً خوشحال بودم زیرا من و دنی باید زمان بیشتری را با هم بگذرانیم و من واقعاً او را دوست دارم. من نمی توانم عدالت را در مورد او رعایت کنم. دنی عالی، فوق العاده بامزه و حرفه ای است و واقعاً آدم خوبی است. پس بله، ما به ما خوش گذشت.”

سخت ترین چالش تصویربرداری

برای دنیل مکدونالد که در سیدنی استرالیا به دنیا آمد، تجربه فیلمبرداری در خارج از زادگاهش بی نظیر بود. این بازیگر 32 ساله که شاید بیشتر به خاطر بازی در نقش یک قربانی حمله در سریال The Incredibles شناخته شده است، می گوید: ایرلند واقعا زیباست. این یک مکان سرگرم کننده برای فیلمبرداری است زیرا گروه تولید واقعاً خنده دار و خوب هستند. آنها دقیقاً می دانند که چه کاری انجام می دهند. آنها بسیار باتجربه هستند، زیرا تولیدات زیادی در آنجا فیلمبرداری می شود.»

مکدونالد سخت ترین چالش فیلمبرداری فصل دوم «توریست» را شرایط آب و هوایی می داند و می گوید: وقتی به آنجا رسیدیم به من گفتند در ایرلند می توان چهار فصل را در یک روز دید، ابتدا فکر می کردم آنها هستند. شوخی می کردند، اما یک روز – جدی می گویم – برف بارید و بعد آفتابی شد تا جایی که مجبور شدیم کاپشن هایمان را در بیاوریم.

سپس باران بارید و آسمان خاکستری شد. من در تعجب بودم که چطور در یک روز تیراندازی این همه اتفاق افتاد. احمقانه است که سعی کنید فیلم بگیرید و سپس آن را در همان صفحه نمایش در انتها نشان دهید، اما این بزرگترین مشکلی نیست که با آن روبرو خواهید شد. پس عالی است.”

وقتی از مک دونالد پرسیده شد که چه چیزی او را جذب نقش هلن کرد، مک دونالد می گوید: “نویسندگان سریال سبک نوشتاری بسیار خاصی دارند. خنده دار است، تاریک است، وحشی است و دیوانه کننده است. این دنیایی بود که می خواستم بخشی از آن باشم. “

بینندگان می توانند انتظار چرخش های زیادی را در فصل دوم داشته باشند. یک تغییر عمده این است که هلن و الیوت اکنون در یک رابطه هستند.

وقتی از مک دونالد پرسیده شد که رابطه آنها در فصل جدید چگونه تکامل یافته است، مک دونالد گفت: “از ابتدای فصل دوم، ما می بینیم که این دو با هم رابطه دارند، و این احساس بسیار متفاوتی نسبت به فصل اول دارد، به این معنی که هلن و الیوت هر کدام را پیدا کردند. دیگر و همسو شده اند و اکنون واقعاً در حال حرکت هستند. مدتی گذشته است و اکنون در یک رابطه عالی هستند؛ بنابراین، در فصل جدید به نوعی می دانند چگونه اطلاعات جدیدی را که با آنها مواجه می شوند مدیریت کنند.”

واضح است که مک دونالد به اندازه طرفداران از شنیدن اینکه سریال برای فصل دیگری تمدید شده است هیجان زده بود. او می‌گوید: «شنیده بودیم که آن‌ها به نوعی می‌خواهند فصل دوم داشته باشند، اما این فقط یک مینی‌سریال خواهد بود – هرگز فصل دیگری پخش نخواهد شد. مدتی بعد که با نویسندگان چت می کردم، متوجه شدم که دلشان برای این دنیا تنگ شده است. من هم این حس را داشتم سپس یک ماه بعد، آنها به من ایمیل زدند و گفتند که قسمت افتتاحیه فصل دو را نوشته اند و از آنجا شروع شد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *