1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. بیانیه آمریکا و متحدانش پس از…

بیانیه آمریکا و متحدانش پس از حمله به یمن: هدف ما کاهش تنش است

بیانیه آمریکا و متحدانش پس از حمله به یمن: هدف ما کاهش تنش است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، آمریکا، استرالیا، بحرین، کانادا، دانمارک، آلمان، هلند، نیوزلند، کره جنوبی و بریتانیا در بیانیه مشترکی که روز جمعه در سایت کاخ سفید منتشر شد، مدعی شدند: حملات آمریکا و انگلیس با حمایت هلند، کانادا، بحرین و استرالیا و مطابق با حق آشکار دفاع جمعی و فردی و مطابق با منشور سازمان ملل متحد علیه اهدافی در مناطق تحت کنترل حوثی‌ها در یمن.

آنها در بخشی دیگر از بیانیه خود مدعی شدند: هدف از این حملات دقیق، برهم زدن و کاهش توانمندی حوثی ها در تهدید تجارت جهانی و جان ملوانان بین المللی در یکی از حیاتی ترین آبراه های جهان بوده است.

آمریکا و متحدانش افزودند: هدف ما کماکان کاهش تنش ها و بازگرداندن ثبات به دریای سرخ است، اما پیام ما روشن است: ما در دفاع از جان انسان ها و حفاظت از جریان آزاد تجارت در برابر تهدیدات مستمر در یکی از بزرگترین مناطق جهان تردید نخواهیم کرد. آبراه های حیاتی

از بایدن رئیس جمهور آمریکا در پی تجاوز نظامی کشورش به یمن اعلام کرد: به دستور اینجانب، نیروهای نظامی ایالات متحده آمریکا به همراه انگلیس و با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا و هلند اقدام به حمل و نقل کردند. حملات موفقیت آمیز علیه چندین هدف در یمن.

ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس همچنین در دفاع از تهاجم نظامی به یمن اعلام کرد: نیروی هوایی سلطنتی حملات هدفمندی را علیه تأسیسات نظامی مورد استفاده حوثی های یمن انجام داد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از «چند مقام آمریکایی» گزارش داد که ارتش آمریکا و انگلیس «بیش از 12 سایت مورد استفاده حوثی های یمن را هدف قرار دادند».

این اهداف نظامی شامل مراکز لجستیک، سامانه‌های پدافند هوایی و تأسیسات ذخیره‌سازی تسلیحات بوده است.

ج. که در. که در همچنین گزارش داد که این موشک ها تاماهاوک آنها از سکوهای هوایی، زمینی و زیرزمینی شلیک می شدند و هدف از این حملات کاهش حملات مداوم حوثی ها به کشتی ها در دریای سرخ بود.

این گزارش می افزاید که اهداف مورد حمله شامل سیستم های راداری، تاسیسات ذخیره سازی است هواپیماهای بدون سرنشین و سایت های پروازی آنها محل نگهداری و شلیک موشک های بالستیک و کروز بود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *