1. صفحه اصلی
  2. »
  3. فرهنگ و هنر
  4. »
  5. حاشیه‌های اخیر «پایتخت»؛ دعوت از دوقلو‌ها…

حاشیه‌های اخیر «پایتخت»؛ دعوت از دوقلو‌ها و انصراف تنابنده از سریال فتحی

بعد از اینکه اعلام شد صداوسیما قصد دارد ادامه پروژه «پایتخت» را بسازد و دو طرف ماجرا (تهیه کننده و کارگردان) از این راه «ناامید» نشده اند، اخیرا فراخوانی برای انتخاب بازیگر منتشر شده است. و همچنین خبری مبنی بر کناره گیری محسن تنابنده از سریال حسن فتحی. امکان ساخت و ساز را تقویت می کند.

به گزارش ایسنا، سازندگان «پایتخت» به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه کنندگی الهام غفوری به تازگی برای ایفای نقش دوقلو در این سریال فراخوان داده اند.

در این فراخوان اعلام شده است که پروژه «پایتخت» قرار است به زودی وارد مرحله تولید شود و گروه سازنده این پروژه در نظر دارند تا بازیگران را انتخاب کنند; به همین منظور از دختران دوقلو 18 تا 26 ساله برای حضور در این سریال دعوت شده است.

این اطلاعیه گمانه زنی ها برای خداحافظی با سارا و نیکا را افزایش داده است. اگرچه سازندگان «پایتخت» فعلا در این مورد سکوت کرده اند، اما چنین فراخوانی از سوی بسیاری به عنوان حذف خواهران اصلی فرقانی تلقی شده است. پیش از این در شش فصل این دوقلوها نقش سارا و نیکا را بازی می کردند اما در سال ۱۳۹۸ انتشار عکس های آنها در فضای مجازی سازندگان را با این پیش شرط وادار کرد که برای ادامه تولید باید سارا و نیکا را ممنوع کنند.

با تمام این اوصاف سارا فرقانی همچنان امیدوار است که آنها به سریال برگردند و در پاسخ به این تماس گفت که حالا فهمیده ممکن است داستان 10 سال جلوتر برود، من و نیکا 10 سال بزرگتر شدیم اما هیچی. نه صد در صد

اما در میان دیگر خبرهای اخیر درباره پروژه «پایتخت»، از محسن تنابنده به عنوان سرپرست گروه نویسندگان و یکی از بازیگران اصلی (نقش تقی) یاد می شود. او که قرار بود یکی از نقش های اصلی سریال عزازیل حسن فتحی را ایفا کند به تازگی از این پروژه کناره گیری کرد.

تنابنده که چند ماهی است درگیر فیلم سینمایی «زودپز» به کارگردانی رامبد جوان است، قرار بود بعد از این پروژه کار خود را در سریال «ازازیل» آغاز کند اما حالا خبرهایی مبنی بر کناره گیری او از این پروژه به گوش می رسد. برخی رسانه ها آن را به آماده سازی شرایط تولید پروژه «پایتخت» نسبت می دهند.

پیش از این اخباری مبنی بر ساخت فیلم سینمایی «پایتخت» اعلام شده بود، البته هنوز مشخص نیست پروژه «پایتخت» پیشنهادی در فراخوان اخیر در قالب سریال است یا فیلم سینمایی.

رئیس صداوسیما پیش از این درباره «پایتخت» و مذاکره با عوامل این سریال توضیح داده بود: دوستان ما در سیمافیلم در حال مذاکره با تهیه کنندگان و کارگردانان مختلف برای ساخت فصل های جدید سریال ها و همچنین تولیدات جدید هستند. بنابراین مذاکرات ادامه دارد.

رئیس مرکز سیمافیلم درباره ماجرای مذاکره با بازیگران سریال پایتخت نیز با بیان اینکه مذاکرات مأیوس کننده نیست، توضیح داد: همانطور که آقای جبلی عنوان کردند یکی از قسمت های سند تحول فصل دوم سریال است. سریال سابق و وقتی می گوییم حرکت برای ساخت فصل دوم یعنی کار با همین عوامل. مذاکرات جدی درباره این سریال انجام داده ایم و به محض حصول نتیجه خبر آن اعلام خواهد شد.

مهدی نقویان درباره انتشار اخباری مبنی بر ساخت نسخه سینمایی «پایتخت» نیز گفته بود: از عوامل «پایتخت» طرح گرفتیم، طرحی که دو طرف انتخاب کردند و نقطه مشترکی داشت انتخاب شد و کار انجام شد. روند در حال انجام است؛ خبر مذکور از جانب ما نبوده و نمی دانیم از کجا آمده است. اما ما به همه برندهایی فکر می کنیم که شایسته کار سینمایی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *