1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. وزیر دفاع آمریکا: در حملات ائتلاف…

وزیر دفاع آمریکا: در حملات ائتلاف پهپادها، شناور‌های بدون سرنشین، موشک‌های کروز زمینی، تجهیزات رادار ساحلی و تجسس هوایی حوثی‌ها مورد حمله قرار گرفتند / حوثی‌ها به حملات خود پایان ندهند، هزینه‌های بیشتری متحمل خواهند شد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا شامگاه پنجشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که حمله نظامی مشترک آمریکا و انگلیس به مواضع حوثی ها با هدف “برهم زدن و تضعیف توانمندی های آنها” انجام شده است.

وزیر دفاع آمریکا در واکنش به حملات «خطرناک و بی‌ثبات‌کننده» حوثی‌های مورد حمایت ایران علیه کشتی‌های بین‌المللی در دریای سرخ، گفت: «آمریکا و ارتش بریتانیا با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا و هلند حملاتی را علیه اهداف نظامی در مناطق تحت کنترل حوثی ها انجام داد. آنها این کار را در یمن انجام دادند.”

لوید آستین اظهار داشت: هدف از حملات صبح روز جمعه «برهم زدن و تضعیف توانایی حوثی‌ها برای به خطر انداختن دریانوردان و تهدید تجارت جهانی در یکی از حیاتی‌ترین آبراه‌های جهان» است.

وزیر دفاع آمریکا تاکید کرد که حمله نظامی مشترک ائتلاف “پیام روشنی برای حوثی ها است که اگر به حملات غیرقانونی خود پایان ندهند، هزینه های بیشتری متحمل خواهند شد.” »

لوید آستین در ادامه گفت که در این حملات «پهپادها، هواپیماهای بدون سرنشین، موشک‌های کروز مستقر در زمین و تجهیزات رادار ساحلی و نظارت هوایی حوثی‌ها» مورد حمله قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: آمریکا حق دفاع از خود را برای خود محفوظ می داند و در صورت لزوم اقدامات بیشتری برای حفاظت از نیروهای آمریکایی انجام خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *