1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. نخست وزیر انگلیس: حمله به حوثی‌ها…

نخست وزیر انگلیس: حمله به حوثی‌ها یک اقدام متناسب، لازم و محدود و «دفاع از خود» بود / از آن‌ها می‌خواهیم که حملات خود را متوقف کرده و گام‌هایی برای کاهش تنش‌ها بردارند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس بامداد جمعه از حملات نظامی به یمن دفاع کرد و مدعی شد که این اقدام «متناسب، ضروری و محدود» و «دفاع از خود» بوده است.

سوناک در بیانیه‌ای که در وب‌سایت دولتی این کشور منتشر شد، گفت: «نیروی هوایی سلطنتی حملات هدفمندی را علیه تأسیسات نظامی مورد استفاده حوثی‌های یمن انجام داد».

وی مدعی شد: حوثی‌ها در ماه‌های اخیر حملات خطرناک و بی‌ثبات‌کننده‌ای را علیه کشتی‌های تجاری در دریای سرخ انجام داده و کشتی‌های انگلیسی و سایر کشتی‌های بین‌المللی را تهدید کرده و باعث اختلال گسترده در مسیر تجاری حیاتی و افزایش قیمت کالاها شده‌اند. اقدامات بی پروا آنها جان انسان ها را در دریا به خطر می اندازد و بحران انسانی در یمن را بدتر می کند.

نخست وزیر انگلیس افزود: از این رو همراه با آمریکا و با حمایت غیرعملیاتی هلند، کانادا و بحرین، اقدامی متناسب، ضروری و محدود در دفاع از خود و در برابر اهداف مرتبط با آن حملات انجام دادیم. به منظور کاهش توانایی های نظامی حوثی ها و جلوگیری از کشتیرانی. بیایید از جهان محافظت کنیم.

سوناک گفت که نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا به گشت زنی در دریای سرخ به عنوان بخشی از عملیات چندملیتی “نگهبان رفاه” برای جلوگیری از تهاجم بیشتر حوثی ها ادامه خواهد داد. ما از آنها می خواهیم که حملات خود را متوقف کنند و برای کاهش تنش گام بردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *