1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. بایدن: پاسخ جامعه بین‌الملل به حوثی…

بایدن: پاسخ جامعه بین‌الملل به حوثی ها، «متحد و قاطع» بود / این حملات پیامی است که ما تهاجمات به نیرو‌های خود و به خطر انداختن آزادی ناوبری را تحمل نخواهیم کرد / در صورت لزوم در اتخاذ اقدامات بیشتر تردید نخواهم کرد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه در بیانیه ای حملات آمریکا و انگلیس به مواضع یمنی ها را تایید کرد و گفت: این حملات به دستور من و با حضور نیروهای نظامی آمریکا انجام شد. ، بریتانیا و با حمایت استرالیا، بحرین، کانادا و هلند، با موفقیت، متحد و قاطعانه انجام شد.”

به گزارش «میهن تجارت»؛ جو بایدن هدف از حملات صبح جمعه به مواضع حوثی‌ها را تضمین آزادی دریانوردی در یکی از حیاتی‌ترین آبراه‌های جهان عنوان کرد و افزود: این حملات پاسخی مستقیم به حملات بی‌سابقه حوثی‌ها علیه حوثی‌ها است. کشتی های بین المللی، از جمله استفاده از موشک های بالستیک ضد کشتی برای اولین بار بار در تاریخ در دریای سرخ است.

وی گفت: «این حملات جان و مال پرسنل آمریکایی، دریانوردان غیرنظامی و شرکای ما را در معرض خطر قرار داده، تجارت را مختل کرده و آزادی دریانوردی را تهدید کرده است». بیش از 50 کشور در 27 حمله به کشتیرانی تجاری بین المللی متاثر شده اند. خدمه بیش از 20 کشور در اقدامات دزدی دریایی تهدید یا گروگان گرفته شده اند. بیش از 2000 کشتی مجبور شده اند هزاران مایل را تغییر دهند تا از عبور از دریای سرخ جلوگیری کنند، که می تواند باعث تأخیر چند هفته ای در حمل و نقل محصولات شود و در 9 ژانویه، حوثی ها بزرگترین حمله خود را تا به امروز آغاز کردند و مستقیماً کشتی هایی را هدف قرار دادند. آمریکایی.”

رئیس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد: پاسخ جامعه بین المللی به این حملات بی پروا، متحد و قاطع بوده است و ماه گذشته آمریکا عملیات گارد شکوفایی را آغاز کرد که ائتلافی متشکل از بیش از 20 کشور متعهد به دفاع از کشتیرانی و کشتیرانی بین المللی است. جلوگیری از حملات حوثی ها در دریای سرخ ما همچنین به بیش از 40 کشور دیگر در محکومیت تهدیدات حوثی ها پیوستیم و هفته گذشته به همراه 13 تن از متحدان و شرکای خود هشدار صریح دادیم که در صورت حمله حوثی ها متحمل عواقب آن خواهند شد. متوقف نشوید و دیروز شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه ای را تصویب کرد که خواستار پایان دادن به حملات حوثی ها به کشتی های تجاری شد.

جو بایدن همچنین گفت: “اقدام تدافعی امروز پس از یک کارزار دیپلماتیک گسترده و تشدید حملات حوثی ها علیه کشتی های تجاری صورت می گیرد. این حملات پیامی است مبنی بر اینکه ما حملات به نیروهای خود و به خطر انداختن آزادی دریانوردی را تحمل نخواهیم کرد.” من دریغ نخواهم کرد. در صورت لزوم اقدامات بیشتری برای حفاظت از مردم و جریان آزاد تجارت بین‌المللی انجام دهیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *