1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. راهکار مقابله با پیامدهای منفی اعتیاد…

راهکار مقابله با پیامدهای منفی اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای چیست؟

مصطفی زارعی در گفت وگو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت، با اشاره به اعتیاد کودکان و نوجوانان به بازی های رایانه ای خشن، اظهار کرد: زمانی که کودک در هر شرایطی به بازی های رایانه ای می پردازد، در این صورت کارشناسان از عنوان اعتیاد به بازی های رایانه ای استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه مشغول شدن بیش از حد به بازی های رایانه ای باعث رشد زودهنگام مغز می شود، تصریح کرد: کودکان در مواجهه با این گونه بازی ها جایگزینی را انتخاب می کنند و پرخاشگر می شوند که البته در سنین مختلف متفاوت است.

این محقق و کارشناس سواد رسانه ای با بیان اینکه ممکن است بازی مورد استفاده کودک مناسب سن او نباشد، تصریح کرد: در صورت افزایش استفاده از بازی های رایانه ای به ویژه بازی های خشن و خطرناک کودک دچار خستگی روحی می شود. برای انجام تکالیف مدرسه

زارعی با بیان اینکه برخی در خرید و یا هدیه دادن عروسک به کودکان تناسب سنی را در نظر نمی گیرند و به همین دلیل کودکان زودتر از سن خود با برخی مسائل آشنا می شوند، تصریح کرد: بسیاری از اوقات والدین با کودکان بازی می کنند. آنها چنین نیستند و خطراتی را که کودکان یا نوجوانان را تحت تأثیر قرار می دهد به درستی درک نمی کنند.

وی با اشاره به اینکه بازی های رایانه ای خشن می تواند به بلوغ زودهنگام کودکان منجر شود، ادامه داد: موسیقی و تصاویر گرافیکی مورد استفاده در بازی های رایانه ای نیز می تواند برای کودکان و نوجوانان نامناسب باشد و آثار منفی بر ذهن آنها بگذارد.

این محقق و کارشناس سواد رسانه ای با بیان اینکه بازی والدین با کودکان و نوجوانان می تواند یکی از راه های کاهش آسیب ها در این زمینه باشد، گفت: خانواده ها باید در خصوص بازی های رایانه ای راهنمایی و حمایت بیشتری داشته باشند تا روح و روان کودک دچار مشکل نشود. آسیب دیده است. .

وی با بیان اینکه اعتیاد به بازی های رایانه ای می تواند برای والدین کودکان نیز اتفاق بیفتد، افزود: قطعا همراهی والدین با فرزندان و مدیریت زمان برای استفاده از بازی های رایانه ای احتمال اعتیاد به این بازی ها و بروز آسیب های مختلف را کاهش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *