1. صفحه اصلی
  2. »
  3. بورس
  4. »
  5. پیش بینی بورس امروز ۲۳ دی…

پیش بینی بورس امروز ۲۳ دی ۱۴۰۲

بیشترین افزایش قیمت

روز شنبه شرکت های سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی (وپترو)، شرکت لینت ترمز ایرانیان (خالنت) و شرکت فرآورده های نسوز آذر (کازر) بیشترین افزایش قیمت را در بورس به ثبت رساندند. در ارز، شرکت صنعت روی زنگان (زنگان)، شرکت سرمایه گذاری تدبیرگران (سدبیر) و شرکت حمل و نقل گهر ترابر سیرجان (حاغر) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.


بیشتر بخوانید: بورس چه زمانی از رکود خارج می شود؟


بیشترین کاهش قیمت

در بورس اوراق بهادار نمادهای کساپا (شرکت شیشه سایپا)، ونیرو (شرکت سرمایه گذاری نیرو) و وولکار (شرکت لیزینگ کارآفرین) بیشترین افت قیمت را در بازار روز چهارشنبه داشتند و در معاملات فرابورس نیز شرکت پخش البرز البرز، بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان) و شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود (کشرک) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضا در بازار

در معاملات چهارشنبه 55 نماد دارای صف خرید و 24 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش کل صف های خرید با 4 درصد کاهش نسبت به روز کاری قبل به 197 میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف های فروش نیز با 75 درصد کاهش به 46 میلیارد تومان رسید.

پیش بینی بازار سهام امروز

روز چهارشنبه شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران برای دومین روز متوالی افزایش یافت و بیشترین رشد را در آذرماه داشت.

در روز چهارشنبه نمادهای پارسان، وبملت، فملی، شبندر، فولد، خودرو و شپنا بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

همچنین پس از 8 روز متوالی شاهد ورود پول واقعی به بورس بودیم.

نماد نخاریس برای ششمین روز متوالی بیشترین ورود پول واقعی را به خود اختصاص داد و پس از نخاریس نمادهای پارسان، فاذر، وپترو، دی، کسرم و زنگان در رتبه های بعدی قرار گرفتند. از سوی دیگر، فارس، وپاسر، شستا، خودرو، واشر، وصالت، وبصدر و تپردیس بیشترین خروج سرمایه واقعی را به ثبت رساندند.

روز چهارشنبه ارزش معاملات خرد با 20 درصد افزایش نسبت به روز گذشته به 5 هزار و 873 میلیارد تومان رسید. پس از 8 روز معاملاتی متوالی، ارزش معاملات جزئی بالاتر از 4 همت بود.

بنابراین بازار با رونق نسبی مواجه بود و روندهای داخلی بازار حکایت از بهبود روند بازار دارد. روز چهارشنبه نیز شاخص هم وزن همسو با شاخص کل رشد کرد. علاوه بر این، در مجموع شاهد مازاد تقاضا در بازار بودیم، به ویژه در نیمه دوم معاملات، تقاضا رشد کرد که می توان آن را سیگنال مثبتی برای امروز دانست.

منبع: اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *