1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. انصارالله: یمن قواعد درگیری جدیدی در…

انصارالله: یمن قواعد درگیری جدیدی در دریای سرخ وضع کرده است/ پاسخ دردناکی به آمریکا و انگلیس می‌دهیم

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

تسنیم: یکی از اعضای ارشد دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن با تاکید بر اینکه آمریکا و انگلیس تاوان تجاوزاتی را که اخیرا علیه یمن انجام داده اند، پرداخت خواهند کرد، گفت: ما بانکی از اهداف مرتبط با تنش و تجاوزات آمریکا داریم. و پاسخی که به دشمن می دهیم بسیار دردناک خواهد بود.» .

«محمد البخیتی» از اعضای دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در سخنانی در واکنش به تجاوزات اخیر آمریکا و انگلیس به اماکن یمن اعلام کرد که آمریکا و انگلیس اشتباه بزرگی کردند و آنها برای آن پرداخت خواهند کرد.

البخیتی در گفت و گو با شبکه المیادین تصریح کرد: یمن با ملت های آمریکا و انگلیس در حال جنگ نیست، بلکه جنگ ما با گروه های صهیونیستی حاکم در واشنگتن و لندن است و موضع این دو کشور چنین نیست. اصلا به نفع آنهاست آمریکا و انگلیس در جنگ با یمن اشتباه بزرگی کردند و باید در محاسبات خود تجدید نظر کنند و از تجربیات گذشته درس بگیرند.

وی تاکید کرد: بانک یمن به موازات تجاوزات آمریکا اهدافی در رابطه با تنش آمریکا دارد و پاسخ ما به این تجاوزات بسیار دردناک خواهد بود. نیروهای مسلح یمن تاکنون تنها کشتی های مرتبط با رژیم صهیونیستی را هدف قرار داده اند. امروز دیگر کشتی های آمریکایی و انگلیسی جرات عبور از دریای سرخ را ندارند و ما قول می دهیم انتقام تجاوزاتی را که این دو کشور به یمن کردند، بگیریم.

این مقام انصارالله تصریح کرد: عملیات نظامی نیروهای مسلح یمن در عمق فلسطین اشغالی و دریای سرخ خسارات زیادی به طرف های آمریکایی و اسرائیلی وارد کرده است. امروز آمریکا و انگلیس مستقیماً به یمن حمله کرده اند (با یمن وارد جنگ شده اند) و این همان لحظه ای است که ما بی صبرانه منتظر آن بوده ایم.

محمد البخیتی ادامه داد: یمن توانست همه ادعاهای آمریکا را از بین ببرد و سوال ما این است; آیا بهتر نیست آمریکا و انگلیس به جای گسترش دامنه درگیری، رژیم صهیونیستی را برای توقف جنایات خود تحت فشار قرار دهند؟

وی در ادامه گفت: یمن توانست قواعد جدید درگیری را در دریای سرخ وضع کند که ثابت و دائمی خواهد بود و هیچکس نمی تواند آنها را تغییر دهد. ما به مردم فلسطین درود می فرستیم و از آنها تشکر می کنیم و می گوییم که “شما ملت یمن و کل امت اسلامی را متحد کردید و تمام اتهامات واهی علیه ما را نابود کردید”.

محمد البخیتی در پایان سخنان خود تاکید کرد که همه چیز در جهان بین یمن که تلاش می کند جلوی تجاوزات و نسل کشی دشمن علیه مردم فلسطین را بگیرد و آمریکا و انگلیس که از عاملان آن حمایت می کنند روشن شده است. از این جنایات

در نود و هشتمین روز از عملیات طوفان الاقصی، صبح دیروز آمریکا و انگلیس در حمایت از رژیم صهیونیستی به اهدافی در یمن حمله کردند.

فرمانده نیروی هوایی آمریکا در منطقه مدعی شد: 60 هدف در 16 مرکز وابسته به ارتش یمن هدف حملات هوایی قرار گرفته و بیش از 100 موشک هدفمند در این حمله مورد استفاده قرار گرفته است.

ارتش یمن در واکنش اولیه به حملات هوایی آمریکا و انگلیس، ناوها و ناوهای متجاوزان را در دریای سرخ با موشک شلیک کرد.

دفتر سیاسی انصارالله با صدور بیانیه ای در پاسخ به این تجاوزات دشمن تاکید کرد که تجاوزات آمریکا و انگلیس هرگز مانع ادامه حمایت یمن از ملت فلسطین نخواهد شد. این تجاوز هرگز بدون مجازات نخواهد ماند و کشورهای متجاوز باید مسئولیت تمامی عواقب آن را بپذیرند.

مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن به آمریکا و انگلیس هشدار داد که بهای سنگینی برای تجاوزات خود به یمن خواهند پرداخت و این واقعیت را درک خواهند کرد که “یمن قبرستان متجاوزان است”.

المشاط گفت: ما همچنان به جلوگیری از کشتی های اسرائیلی یا کشتی های مقصد فلسطین اشغالی ادامه می دهیم. تنها راه حل، توقف تجاوزات اسرائیل به برادران ما در غزه است که با حمایت آمریکا ادامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *