1. صفحه اصلی
  2. »
  3. بورس
  4. »
  5. پیش بینی بورس امروز ۲۷ دی…

پیش بینی بورس امروز ۲۷ دی ۱۴۰۲

میهن تجارت- روز سه شنبه شاخص کل بورس با افت 8 هزار و 290 واحدی به رقم 2 میلیون و 186 هزار و 969 واحد رسید. اما شاخص کل هم وزن با 4801 واحد کاهش روی عدد 761651 واحد قرار گرفت. شاخص کل فرابورس با افت 176 واحدی به عدد 26 هزار و 332 رسید. شاخص هم وزن فرابورس نیز با کاهش 1275 واحدی به سطح 140 هزار و 168 واحد رسید.

در پایان معاملات روز سه شنبه 31 درصد بازار افزایش قیمت و 69 درصد بازار کاهش قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

بیشترین کاهش قیمت

در بورس اوراق بهادار نمادهای کساوه (شرکت صنعت کاشی و سرامیک سینا)، پردیس (شرکت سرمایه گذاری پاردیس) و خالنت (شرکت لنت ترمز ایران) بیشترین کاهش قیمت را در بازار روز سه شنبه و در فرابورس داشتند. شرکت بازرگانی و تولیدی مرجان کار (کمرجان)، شرکت داروسازی آو سینا (داوه) و شرکت تولیدی و خدماتی صنایع نسوز توکا (کاتوکا) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضا در بازار

در معاملات روز سه شنبه 49 نماد دارای صف خرید و 36 نماد با صف فروش مواجه بودند. ارزش کل صف های خرید با 49 درصد افزایش نسبت به روز کاری قبل به 246 میلیارد تومان و ارزش کل صف های فروش با 14 درصد افزایش به 842 میلیارد تومان رسید.


بیشتر بخوانید: افت هر سه شاخص اصلی بورس تهران


پیش بینی بازار سهام امروز

معامله گران از معاملات آخرین روز هفته که دیروز دامنه ریزش شاخص بیشتر بود استقبال می کنند.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران تحت تاثیر نمادهای فولاد، فملی، خودرو، وغدیر و شپنا کاهش یافت و شاخص هم وزن نیز با نرخ بالاتری افت کرد.

همچنین دیروز تعداد نمادهای قرمز رنگ بیشتر بود.

دیروز پول واقعی برای چهارمین روز از بورس خارج شد و رقم آن 416 میلیارد تومان بود که نسبت به روز دوشنبه 86 درصد افزایش داشت. نمادهای وخرزم، خودرو، شبندر، شتران، فولاد، فسبا، خفولا، وخدیر، شستا، واشر، خگستر، شپنا، فملی و خساپا بیشترین خروج سرمایه از بازار را داشتند.

در روزی که تعداد نمادهای قرمز در بازار بیشتر شد و شاخص نیز وزن کم کرد، ارزش معاملات خرد سهام تا محدوده 4 هزار میلیارد تومان سقوط کرد.

برخی ناظران سقوط بازار را متاثر از حمله موشکی سپاه به اربیل عراق می دانند. این حمله ترس از وقوع جنگ را افزایش داد. ترسی که می تواند ریسک های سیستماتیک بازار را افزایش دهد و بازار امروز را به پایین بکشاند.

منبع: اکو ایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *