1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. صاحبان خودروهای دست دوم تسهیلات +…

صاحبان خودروهای دست دوم تسهیلات + جزئیات دریافت می کنند

تسنیم: مهران سالاریه اعلام کرد: بر اساس اصلاحیه ماده 10 قانون سازمان صنعت خودرو، کلیه خودروسازان و واردکنندگان خودرو برای دریافت مجوز شماره گذاری (در صورت عدم وجود گواهی اسقاط) ملزم به پرداخت عوارض اسقاط مربوطه هستند.

وی گفت: خودروسازان به طور کلی به دو دسته خودروسازان مونتاژی و غیر مونتاژی تقسیم می شوند. خودروسازان مونتاژ شده باید گواهی اسقاط را برای شماره گذاری ارائه دهند، اما خودروسازان غیر مونتاژ که شامل خودروهای سواری با بیش از 40 درصد داخلی سازی، خودروهای تجاری و موتورسیکلت می شود، در صورت عدم وجود گواهی اسقاط کافی در سیستم، می توانند. نسبت به واریز 1.5% ارزش خودرو به حساب صندوق مقرر در قانون و اخذ مجوز شماره گذاری اقدام نمایند.

رئیس سازمان نوسازی و اسقاط خودروهای فرسوده افزود: از ابتدای سال جاری که مسئولیت این کار بر عهده ستاد نوسازی ناوگان و اسقاط خودروهای فرسوده گذاشته شده است، تعدادی خودرو با پرداخت هزینه به فروش می رسد. 1.5% مالیات (هزینه نقدی) و مقداری با ارائه گواهی اسقاط. شماره گذاری می شوند.

سالاریه می گوید: خوشبختانه در آیین نامه اجرایی ماده 10 قانون ساماندهی صنعت خودرو که به زودی تصویب می شود، پیش بینی های لازم برای تولید گواهی اسقاط کافی پیش بینی شده است.

وی افزود: پیش بینی ها برای سال آینده این است که به اندازه کافی گواهی اسقاط وجود داشته باشد و حتی همه خودروهایی که قبلاً اگر گواهی اسقاط نداشتند می توانستند عوارض نقدی پرداخت کنند، دیگر نیازی به آن ندارند. بر این اساس خودروسازان نیز اعلام کرده‌ایم که باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنند که در آینده هزینه‌ای برای گواهی انصراف پرداخت نکنند.

رئیس سازمان نوسازی و اسقاط خودروهای فرسوده گفت: قرار است پس از تیراژ از محل عوارض نقدی (1.5 درصد عوارض) در حساب صندوق پیش بینی شده در اختیار صاحبان خودروهای فرسوده قرار گیرد. از خزانه داری کل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *