1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی…

احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق از اصول اثبات شده جمهوری اسلامی ایران است

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از سایت وزارت امور خارجه، ناصر کنعانی با ابراز تأسف از بیانیه اخیر وزرای خارجه اتحادیه عرب و رد محتوای آن، تصریح کرد: اقدام جمهوری اسلامی بر اساس حق مشروع برخورد با عناصر تروریستی و وابسته این اتفاق برای رژیم صهیونیستی در اربیل عراق افتاد که امنیت ملی ایران و شهروندانش را در معرض تهدید و خطر قرار داده بود و جمهوری اسلامی ایران از برخورد بازدارنده با منابع تهدید کننده امنیت ملی و همچنین دفاع دریغ نخواهد کرد. امنیت شهروندان خود و مجازات مجرمان. انجام داد

وی تاکید کرد: احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق و حسن همجواری با آن از اصول تثبیت شده و ثابت شده جمهوری اسلامی ایران در رابطه با عراق است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: در این راستا در سال های گذشته به ویژه از زمان آغاز حملات داعش و گروه های تکفیری به عراق، جمهوری اسلامی ایران با رویکرد مسئولانه خود برای حفظ امنیت، حاکمیت و… و تمامیت ارضی این کشور با تمام توان در کنار دولت، ملت و نیروهای مسلح عراق قرار گرفت.

کنعانی در عین حال تاکید کرد که انتظار می رود دولت عراق به توافقنامه امنیتی که سال گذشته بین دو کشور امضا شد پایبند باشد و مفاد آن را به طور کامل اجرا کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: روابط ایران و عراق قوی، همه جانبه و مبتنی بر منافع و منافع مشترک و همچنین روابط ناگسستنی دو ملت است، بنابراین انتظار می‌رود اتحادیه عرب از آن استفاده کند. تلاش و قدرت سیاسی، حقوقی و بین المللی برای توقف حملات وحشیانه و نسل کشی رژیم صهیونیستی در نوار غزه و پایان دادن به اشغال 75 ساله سرزمین فلسطین و حمایت از ملت مظلوم آن.

به گزارش به گزارش میهن تجارت، اتحادیه عرب روز چهارشنبه هفتم دی ماه با تشکیل جلسه اضطراری پیش نویس قطعنامه ای را در محکومیت حمله ایران به پایگاه تروریست ها در اربیل مرکز اقلیم کردستان عراق تصویب کرد.

اتحادیه عرب در بیانیه‌ای اعلام کرد: این حمله ایران را مسئول تمام عواقب این نقض و نتایج آن می‌کند و اقدامی خطرناک است که تکرار آن ممکن است به برهم زدن کامل صلح و امنیت منطقه منجر شود. .

این بیانیه همچنین حق عراق را به عنوان یکی از اعضای مؤسس اتحادیه عرب و یکی از اعضای سازمان ملل برای توسل به هرگونه اقدام دیپلماتیک و قانونی در این زمینه تأیید می کند. بار تاکید کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *