1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. کرملین: تماس‌ها میان ایران و پاکستان…

کرملین: تماس‌ها میان ایران و پاکستان در جریان است

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

مهر: دیمیتری پسکوف، سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه (کرملین) امروز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تماس ها در خصوص تنش میان ایران و پاکستان از طریق مجاری دیپلماتیک ادامه دارد.

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه ادامه داد: هماهنگی ها برای دیدار پوتین و اردوغان (روسای جمهور روسیه و ترکیه) ادامه دارد. صحبتی در مورد ازسرگیری توافق غلات (در دریای سیاه) وجود ندارد. هیچ دلیلی برای این وجود ندارد. همچنین؛ تاریخ سفر پوتین به کره شمالی هنوز مشخص نشده است.

دیمیتری پسکوف در ادامه افزود: بسیاری از کشورها خواهان همراهی با برجام هستند و این رضایت بخش است. امتناع آرژانتین از شرکت در “بریکس” مایه تاسف است، اما این حق حاکمیتی بوئنوس آیرس است. ما به آن احترام می گذاریم، اما امیدواریم که این کشور به بریکس بازگردد.

سخنگوی کرملین در این بیانیه افزود: تشدید تنش در منطقه آسیا و اقیانوسیه تا حدودی ناشی از بحران وحشتناک غزه است. نشانه هایی از گسترش درگیری ها در این منطقه وجود دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: تماس ها با پاریس در خصوص کشتار مزدوران فرانسوی در خارکف از طریق مجاری دیپلماتیک ادامه دارد. اما پیشنهادی برای گفت و گوی سطح بالا در این راستا وجود ندارد.

«عارف علوی» رئیس جمهور پاکستان روز گذشته در خصوص موضوع ایران و پاکستان در خصوص درگیری های مرزی پراکنده و کوچک اخیر بین دو کشور اظهار نظر کرد.

وی در این خصوص گفت: از نیروهای مسلح در هدف قرار دادن مخفیگاه های تروریست ها که در هنگام سالم ماندن شهروندان ایرانی رخ داد، قدردانی می کنیم. ما کاملاً به حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورها احترام می گذاریم و از سایر کشورها نیز همین انتظار را داریم. پاکستان و ایران دو کشور برادر هستند و مسائل باید از طریق گفتگو و رایزنی متقابل حل شود.

از سوی دیگر، ارتش پاکستان در بیانیه‌ای اعلام کرد: در حملات اخیر به نقاط مرزی نهایت احتیاط را به کار بردیم تا از آسیب‌های جانبی جلوگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *