1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. پیش بینی قیمت دلار 30 دی…

پیش بینی قیمت دلار 30 دی 1402

پیش بینی قیمت دلار 30 دی 1402

به گزارش میهن تجارت، قیمت دلار در آخرین معاملات هفته پایانی آذرماه روی 53 هزار و 700 تا 750 تومان بسته شد. افزایش 2250 تومانی قیمت این اسکناس و بازدهی 4.37 درصدی آن طی هفت روز گذشته حکایت از افزایش ریسک های سیاسی و تاثیر بازارهای مالی بر اخبار دارد.

تا پیش از این روند قیمت دلار در غیاب ریسک های سیاسی در انحصار مطلق بانک مرکزی کنترل می شد. اما در هفته پایانی آذرماه، حمله موشکی سپاه به برخی مواضع تروریست ها در اربیل، عراق، سوریه و پاکستان و حمله پاکستان به سراوان، روند تقاضا را در بازار ارز تشدید کرد.

همه در بازار ارز خرید می کنند

در هفته گذشته معامله گران محتاط ماه های اخیر برای خرید دلار اقدام کرده اند. فعالان بازار ارز می گویند همه در بازار خریدار هستند و فروشنده کمیاب شده است. این تقاضا تنها شامل دلار نمی شود و مشتریان زیادی برای درهم، لیر و سایر ارزها وجود دارد.

تحلیلگران بازارهای مالی، قیمت دلار را برای روزهای آینده با احتمال تسخیر مناطق قیمتی 54 تا 56 هزار تومان در بازه های قیمتی بالاتری می دانند.

تحلیلگران فنی کف دلار را در محدوده 51600 تومان و سقف این اسکناس را در محدوده 56000 تومان می دانند. آنها معتقدند هر جا که قیمت بشکند روند جدیدی شکل می گیرد.

به نظر می رسد علاوه بر اخبار نامطلوب سیاسی، تشدید روابط ارزی بانک های عراقی با ایران که در هفته های گذشته رسانه ای شده بود، در روزهای اخیر نمایان شده و روند صعودی قیمت دلار را تحت تاثیر قرار داده است.

بهمن پول در بازار ارز

کارشناسان اقتصادی معتقدند پول در قالب بهمن سنگین در هر بازاری که وارد شود می تواند آن بازار را با روندهای هیجانی همراه کند. آنها می گویند که احساسات سوداگرانه و ریسک های سیاسی و غیرسیاسی مستقیماً بر روند قیمت دلار تأثیر گذاشته است.

روز پنجشنبه قیمت دلار در بازارهای همسایه نیز افزایش یافت. دلار سلیمانی با 550 تومان افزایش به 54 هزار و 300 تومان رسید. دلار هرات با قیمت 53 هزار و 680 تومان معامله شد و 900 تومان افزایش یافت. درهم امارات با 150 تومان افزایش به قیمت 14 هزار و 850 تومان معامله شد.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *