1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. این خودروها و موتورها به لیست…

این خودروها و موتورها به لیست خاکستری می‌روند

این خودروها و موتورها به لیست خاکستری می‌روند

به گزارش اختان نیوز به نقل از ایسنا، رئیس کل بیمه مرکزی گفت: خودروها و موتورسیکلت هایی که بیمه شخص ثالث ندارند در لیست خاکستری قرار می گیرند.

علی استاداشمی گفت: هرکس وسیله نقلیه بدون بیمه شخص ثالث داشته باشد در نهایت در لیست خاکستری قرار می گیرد. ابتدا به او مهلت می دهند که اگر بیمه نامه شخص ثالث اعم از خودرو یا موتورسیکلت تهیه نکرد در لیست خاکستری قرار می گیرد و مهلت می دهد و سپس کارت سوختش باطل می شود. .

وی گفت: در حال حاضر این طرح برای خودروهای دیزلی اجرا می شود و به تدریج سایر خودروها و موتورسیکلت ها نیز در لیست خاکستری قرار می گیرند.

به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، در حال حاضر از 12.5 میلیون موتورسیکلت شماره گذاری شده، تنها 1.5 میلیون موتورسیکلت بیمه نامه شخص ثالث خریداری کرده اند و بیش از 90 درصد آنها (11 میلیون موتورسیکلت) بدون بیمه شخص ثالث تردد می کنند. در حالی که اکثر آنها کارت سوخت دارند و از سهمیه بنزین استفاده می کنند.

وی گفت: همچنین از مجموع 38 میلیون دستگاه خودرو اعم از خودرو و موتورسیکلت، تنها 25 میلیون دستگاه دارای بیمه نامه شخص ثالث معتبر هستند، یعنی 34 درصد از کل خودروها و موتورسیکلت های تردد بدون بیمه نامه هستند. بیمه نامه شخص ثالث دولت می خواهد موتورسواران را تشویق به خرید کند بیمه نامه شخص ثالث تصویب کرده است که موتورهایی که برای اولین بار شماره گذاری می شوند 20 درصد تخفیف بیمه شخص ثالث دریافت می کنند.

من باید بگویم؛ در حال حاضر با فرا رسیدن ماه رجب که اولین ماه حرام سال است، نرخ کامل پرداختی به یک میلیارد و 200 میلیون تومان رسیده است و اگر موتورسوار بدون بیمه تصادف کند، باید خسارت وارده را بپردازد. تمام زندگیش. در حالی که شرکت های بیمه تخفیف ها و روش های مختلفی را برای خرید اقساطی بیمه در نظر گرفته اند و اخیرا در تفاهم نامه ای بین بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و بانک قرض الحسنه دولتی، اعتبار بیمه ای 20 میلیون تومانی برای مشتریان در نظر گرفته شده است که مردم می توانید بیمه نامه اقساطی بخرید و اقساط آن را به بانک بپردازید و در نتیجه خود را در برابر حوادث ناگوار بیمه کنید.

ضریب نفوذ بیمه در کشور ما حدود 1.7 درصد است در حالی که در اکثر کشورها ضریب نفوذ بیمه هفت درصد است و برای تقویت این ضریب باید علاوه بر بیمه نامه های شخص ثالث، بیمه عمر و عمر و پس انداز رونق پیدا کند. بیمه، بیمه مسئولیت و بیمه مهندسی باید در بین مردم از رونق برخوردار شود تا ضریب نفوذ بیمه تقویت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *