1. صفحه اصلی
  2. »
  3. صنعت و تجارت
  4. »
  5. توزیع گوشت منجمد ۲۸۵ هزار تومانی

توزیع گوشت منجمد ۲۸۵ هزار تومانیمعاون وزیر جهاد کشاورزی از برنامه ریزی برای توزیع گسترده گوشت منجمد وارداتی با قیمت تعادلی 285 هزار تومان خبر داد و گفت: از هفته آینده واردات گوشت گرم به 300 تن افزایش می یابد.به گزارش به گزارش میهن تجارت، علیرضا پیمان پاک اظهار داشت: با توجه به خشکسالی دو سال اخیر و افزایش هزینه دامداران به دلیل حذف ارز ترجیحی که یک تکلیف قانونی بود، حمایت های دامی کشور صورت گرفت. به دلیل عرضه دام مولدتر آسیب دیده است.

وی گفت: برای رفع این مشکل واردات گوشت گرم و منجمد در دستور کار دولت قرار گرفته و روزانه 200 تن گوشت گرم وارداتی وارد بازار می شود که از 8 کشور دنیا وارد می شود. از هفته آینده واردات گوشت قرمز گرم افزایش می یابد و به 300 تن می رسد.

پیمان پاک افزود: عرضه گوشت منجمد برزیلی با قیمت تعادلی 285 هزار تومان افزایش می یابد و گروه های بزرگ پرمصرف مانند رستوران ها و اصناف از این نوع گوشت استفاده کرده و از بازار گوشت گرم خارج می شوند. 35 هزار تن گوشت منجمد تا ماه مبارک رمضان وارد کشور می شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در خصوص کاهش واردات گوشت گرم به کشور گفت: تا اواسط آذرماه بازار با واردات زیاد کنترل می شد اما در ماه گذشته تعطیلات دی ماه بود و به دلیل برودت هوا. نمی شد از منطقه اوراسیا دام وارد کرد و عرضه آن از 200 در روز بود. تن به 30 تا 40 تن در روز رسید. در یک هفته اخیر اما واردات افزایش یافته و به 200 تن رسیده است که باعث کاهش قیمت دام زنده در بازار شده و از نیمه دوم اسفندماه با عرضه داخلی قیمت آن نیز کاهش می یابد.

وی پیش بینی کرد در بهار آینده عرضه دام داخلی 25 درصد افزایش یابد.
منبع:

ایلانا


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *