1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. توفیق در بهره‌گیری از ابتکارات و…

توفیق در بهره‌گیری از ابتکارات و قابلیت های جدید در صحنه رزم واقعی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از ستاد رسانه ای رزمایش، امیر سرتیپ عباس فرج پور از پایان رزمایش در خصوص طرح ها و عملیات های انجام شده در این رزمایش خبر داد و اظهار داشت: رزمایش مدافعان آسمان 1402 استان با برنامه ریزی مشترک و با حضور همه نیروهای مسلح مربوطه در حوزه پدافند هوایی اجرا شد و به تمام اهداف از پیش تعیین شده دست یافتیم.

وی با بیان اینکه رزمایش مدافعان آسمان استان 1402 در این دوره با ابتکارات، خلاقیت و توانمندی های جدید مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفت، اذعان داشت: مراحل مختلفی که در این رزمایش انجام شد، رزمی یا رزمی بود. آموزش در قالب نرم افزار اسمارت و استفاده از مدل سازی پدافند هوایی در جنوب کشور، آب های نیلگون خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز مورد تمرین و ارزیابی قرار گرفت.

سخنگوی رزمایش تخصصی پدافند هوایی 1402 پدافند هوایی مدافعان آسمان استان 1402 گفت: در این رزمایش تمرینات از پیش تعیین شده و سامانه های جدید در محیط واقعی مورد ارزیابی و آزمایش قرار گرفت و مشخص شد با آمادگی های به دست آمده، سناریوهای تهدیدات دشمن برای ما قابل شناسایی و تحلیل است.

امیر سرتیپ فرج پور گفت: در این رزمایش تمرین مقابله با تهدیدات مختلف در زمینه پهپادهای رومینگ و پهپادهای بدون سرنشین، مهمات هوشمند و پهپادها با سطح مقطع بسیار کوچک و قابلیت های مختلف در قالب نیروی مهاجم انجام شد. اجرا شد. نیروهای عملیاتی توانستند در مرحله کشف، شناسایی، درگیری و انهدام بسیار موفق عمل کنند.

سخنگوی رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان آسمان 1402 همبستگی و هم افزایی نیروها و یگان های مختلف را از دیگر دستاوردهای این رزمایش اعلام کرد و گفت: نیروهای مسلح ما از جمله پدافند هوایی ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیروی هوافضای سپاه، نیروی دریایی ارتش و سپاه و سایر نیروها از جمله یگان های پدافند نیروی زمینی ارتش و سپاه در قالب شبکه یکپارچه پدافند هوایی کشور عملکرد خوبی داشتند.

امیر سرتیپ فرج پور با اشاره به نقش نیروی هوافضای ارتش و هوافضا در رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان استان 1402 گفت: حملات هوایی از طریق هواپیماهای جنگنده، هواپیماهای بدون سرنشین و سرنشین به خوبی انجام شد. ارزیابی شد و همچنین از اسکرامبل های نیروی هوایی نیروی هوایی ارتش استفاده شد و توان اولیه پدافند هوایی مورد آزمایش قرار گرفت که نتایج قابل توجهی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *