1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. موافقت کابینه پاکستان با ازسرگیری تعاملات…

موافقت کابینه پاکستان با ازسرگیری تعاملات کامل دیپلماتیک با ایران و بازگشت سفرا به پایتخت‌های یکدیگر

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ایرنا: اعضای کابینه این کشور پس از نشست امروز کمیته امنیت ملی پاکستان با تصمیم نهایی رهبران سیاسی و نظامی مبنی بر ازسرگیری کامل روابط دیپلماتیک با جمهوری اسلامی ایران و بازگرداندن سفرای دو کشور به یکدیگر موافقت کردند. سرمایه ها

به گزارش رسانه های پاکستانی، نشست اضطراری کمیته امنیت ملی پاکستان به ریاست انورالحاق کاکر، نخست وزیر پاکستان در اسلام آباد برگزار شد.

بر اساس تصمیم کمیته امنیت ملی پاکستان، این کشور سطح کامل روابط دیپلماتیک خود را با ایران از سر گرفته و به زودی سفرای ایران و پاکستان به پایتخت های یکدیگر اعزام خواهند شد.

در همین حال وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد که وزرای خارجه پاکستان و جمهوری اسلامی پاکستان امروز در تماسی تلفنی درباره بازگشت سفرای دو کشور به پایتخت های یکدیگر گفتگو کردند.

جلیل عباس جیلانی و حسین امیرعبداللهیان توافق کردند که همکاری ها در سطح کاری و هماهنگی نزدیک در زمینه مبارزه با تروریسم و ​​سایر جنبه های مورد توجه دوجانبه تقویت شود.

وزرای خارجه ایران و پاکستان نیز بر کاهش تنش توافق کردند.

در بیانیه وزارت امور خارجه پاکستان آمده است: جلیل عباس جیلانی تاکید کرد که احترام به تمامیت ارضی و حاکمیت باید مبنای همکاری های دوجانبه باشد.

وی با تاکید بر روابط نزدیک و برادرانه پاکستان و ایران، آمادگی اسلام آباد را برای همکاری با تهران بر اساس روحیه اعتماد و همکاری متقابل اعلام کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *