1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. ناتو بزرگترین رزمایش خود از زمان…

ناتو بزرگترین رزمایش خود از زمان جنگ سرد را با ۹۰ هزار سرباز برگزار می‌کند

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ناتو بزرگترین رزمایش نظامی خود را از زمان جنگ سرد انجام می دهد، رویدادی که در آن نیروهای ایالات متحده برای کمک به متحدان اروپایی هم مرز با روسیه در صورت درگیری در جناح شرقی ناتو آموزش می بینند.

کریس کاولی، رئیس ناتو روز پنجشنبه گفت انتظار می رود حدود 90 هزار سرباز به رزمایش «مدافع سرسخت 2024» ملحق شوند که تا ماه می ادامه خواهد داشت.

به گفته ناتو، در این رزمایش بیش از 50 کشتی از ناو هواپیمابر تا ناوشکن، بیش از 80 هواپیمای جنگنده، بالگرد و پهپاد و حداقل 1100 خودروی تهاجمی شامل 133 تانک و 533 خودروی رزمی پیاده نظام شرکت خواهند کرد.

آقای کاولی گفت که این رزمایش برنامه‌های منطقه‌ای ناتو، اولین طرح‌های دفاعی را که این ائتلاف در دهه‌ها طراحی کرده است، تمرین می‌کند و نشان می‌دهد که در صورت حمله روسیه چه واکنشی مناسب باید داشته باشد.

ناتو در بیانیه خود به روسیه اشاره نکرده است، اما در سند اصلی راهبردی خود، روسیه به عنوان مهمترین تهدید برای امنیت اعضای ناتو در نظر گرفته شده است.

بر اساس بیانیه ناتو، آخرین رزمایش این ائتلاف که مقیاسی کم و بیش مشابه این رزمایش داشت، یکی رزمایش Refuger در سال 1988 بود که 125000 سرباز برگزار شد و دیگری رزمایش Trident Junction در سال 2018 بود. 50000 سرباز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *