1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر امور…

گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه هلند

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، در گفتگوی تلفنی «هانکه لارنس اسلات وزیر امور خارجه هلند با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه آخرین وضعیت روابط دوجانبه و تحولات منطقه را بررسی کرد.

وزیر امور خارجه هلند در این گفتگوی تلفنی ضمن اشاره به روابط تاریخی با ایران، اقدام تروریستی در کرمان را مجددا محکوم کرد.

وی با اشاره به مواضع کشورش در خصوص اقدام علیه تروریست ها در اقلیم کردستان عراق، بر لزوم خویشتن داری بین دو طرف تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این تماس ضمن اشاره به تاریخچه روابط دو کشور، تلاش های مشترک فیمابین برای گسترش روابط دو کشور در ابعاد دوجانبه، منطقه ای و بین المللی را روشن کرد.

امیر عبداللهیان با تاکید بر لزوم اقدام مناسب و موثر هلند در مبارزه با تروریسم، تصریح کرد: مرکز طراحی و اجرای برخی عملیات تروریستی در ایران که منجر به شهادت مردم بی گناه ایران شد، ستاد جاسوسی و جاسوسی بود. تروریسم مستقر در کردستان عراق و طبیعتاً اقدام جمهوری اسلامی ایران برای مقابله مؤثر با تروریسم و ​​در چارچوب قوانین بین‌المللی و دفاع مشروع استوار شده است.

وی با اشاره به احترام جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق و وجود روابط راهبردی بین تهران و بغداد، افزود: حفظ امنیت ملی به عنوان خط قرمز اولویت جمهوری اسلامی ایران است و نمی تواند. بخشیده شود

وزیر امور خارجه کشورمان ادامه داد و در پاسخ به اظهارات طرف هلندی اظهار داشت: سندی مبنی بر کشته شدن کودکی در مقر تروریست های موساد در شمال عراق نداریم اما توجه دولت هلند جلب می شود. به نسل کشی و کشتار هزاران زن و کودک فلسطینی. ما در غزه جذب می کنیم.

در این گفتگو مسائل کنسولی دو کشور مورد بررسی قرار گرفت. همچنین طرفین بر ضرورت تداوم گفت وگو و همکاری فیمابین تاکید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *