1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. تشکیل دو جلسه شورای عالی امنیت…

تشکیل دو جلسه شورای عالی امنیت ملی توسط رئیس‌جمهور برای بررسی عملیات پاکستان

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، یک مقام آگاه امروز جزئیات جدیدی از وقایع مربوط به عملیات ضد تروریستی جمهوری اسلامی در شرق کشور را ارائه کرد.

وی با اشاره به عملیات ضد تروریستی چهارشنبه شب سپاه پاسداران علیه مواضع جیش العدل گفت: این گروهک تروریستی در مناطق خالی از سکنه کوه های عمیق پاکستان پادگان نظامی و آموزشی ایجاد کرده است و اطلاعات دریافتی نشان می دهد که این گروه در حال برنامه ریزی یک عملیات تروریستی بزرگ قریب الوقوع در مناطق شرقی ایران است.

این مسئول افزود: سطح اشرافیت این گروهک تروریستی و قدرت عملیاتی نیروهای مسئول به حدی بود که به محض شروع حرکت تروریستی مورد اصابت عملیاتی قرار گرفتند و بخش قابل توجهی از امکانات، تجهیزات و نیروها مورد اصابت قرار گرفتند. از این گروه منهدم شدند.

این مقام آگاه با اشاره به اقدامات متقابل پاکستان در قبال این عملیات، از تشکیل جلسه فوری صبح پنجشنبه شورای عالی امنیت ملی خبر داد و افزود: بررسی ها حاکی از آن است که بر خلاف اخبار منتشر شده در رسانه ها، این واکنش بر روی دیوار مرزی ایران است. و انفجاری توسط چند پهپاد کوچک انجام شد و برخلاف عملیات ایران، بخشی از شهروندان عادی پاکستانی ساکن در دیوار مرزی هدف این حادثه قرار گرفتند.

وی با اشاره به برگزاری دو جلسه شورای عالی امنیت ملی در دو نوبت صبح و بعدازظهر پنجشنبه افزود: سیاست قطعی جمهوری اسلامی این است که با تمام ابزارهای موجود، از چارچوب امنیت ملی کشور صیانت کند و بر این اساس هر تحرکات و مقدمات در آینده انجام خواهد شد. عملیات تروریستی از این دست قابل تحمل نخواهد بود.

این مقام مسئول گفت: اگرچه اولویت برای ما همکاری امنیتی با همسایگان برای حل مشکل تروریسم است، اما این سیاست قطعی در روابط امنیتی با کشورهای همسایه رسما به آنها منتقل شده و مبنای اقدام خواهد بود.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *