1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. اعزام ناوگروه رزمی آموزشی نیروی دریایی…

اعزام ناوگروه رزمی آموزشی نیروی دریایی ارتش به آب‌‎های بین‌المللی

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در مراسم تودیع از گروه رزمی رزمی. نداجا وی خطاب به آب های بین المللی و اقیانوسی در جمع دانشجویان دانشگاه علوم دریایی امام خمینی (ره) اظهار داشت: مایه مباهات است که شاهد هستیم با وجود توطئه های دشمنان، امروز نیروی دریایی راهبردی ارتش حضور فعال دارد. در صحنه های بین المللی و اقیانوسی با تمام قدرت.

دریادار ایرانی با اشاره به تجلیل اخیر فرمانده معظم کل قوا (مدازله) عالی) افزود: بر اساس فرمایشات معظم له، مأموریت های نیروی دریایی برای کشور آثار بین المللی و سیاسی داشته و نقطه عطفی برای مردم ایران و نیروی دریایی است.

وی با اشاره به ۲ عملیات سنگین نیروی دریایی ارتش در ماه‌های گذشته و توقیف ناو آمریکایی متخلف در آب‌های دریای عمان، دفاع از منافع و حقوق مردم کشور عزیزمان را بر شمرد. تحقق وعده ها را نمونه هایی از نیروهای مسلح و نیروی دریایی ارتش دانست و تصریح کرد: شرایط منطقه روشن است که پرچم و قدرت در دستان اوست، همه مردم ایران حرف خود را با عمل خود می دانند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش، ماموریت این ناوگروه در آب های بین المللی و اقیانوسی را ماموریتی سنگین و چند جانبه عنوان کرد و گفت: ویژگی مهم ماموریت این ناوگروه انتقال تجربیات و آموزش های دریانوردی به دانشجویان نیروی دریایی ارتش است. ، به منظور آماده سازی آنها برای پذیرش مسئولیت های خطیر. نداجا در آینده ی نزدیک.

وی با اشاره به درخواست کشورها از نیروی دریایی ارتش برای پهلوگیری کشتی ها در آن کشورها گفت: حضور ما در کشورها و در آب های بین المللی موثر است.

امیر دریادار شهرام ایرانی خاطرنشان کرد: امروز که این ناوگروه به دریا اعزام می شود، چهار ناوگروه رزمی داریم که همزمان در آب های بین المللی عملیات انجام می دهند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: امروز با افتخار ریاست دو کمیته دریایی در اقیانوس هند و یک کمیته در شمال در دریای خزر را بر عهده داریم. است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *