1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. بیش از ۱۰۰ روز است طوفان…

بیش از ۱۰۰ روز است طوفان در لانه عنکبوت افتاده است/ اذعان مردم جهان به پیروزی مردم فلسطین

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، حجت الاسلام احمد محمودی ظهر امروز – جمعه بیست و نهم آذرماه – در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان، گفت: ابتدا خود و همه شما نمازگزاران را توصیه می کنم. به خدا و ترك گناه، در اين زمينه در دعاي حضرت مهدي (عج) اين است كه خدايا زبان ما را بر راستي و گفتار حكيمانه قرار ده، در اين زمينه بايد توجه داشت كه زبان ما و گفتار نقش مهمی در سعادت انسان دارد حضرت علی (ع)آ) در این باره می گویند اگر انسان زبان نداشت دیگر مجسمه ای نبود و خداوند در سوره الرحمن نیز می فرماید تکلم از خصوصیات فطری انسان است.

وی افزود: حضرت امام باقر(ع)آ) می گویند کلید همه خوبی ها به زبان نیک است، زیرا فقط با یک کلمه جنگ های زیادی شروع می شود و پایان می یابد، پس اگر بر زبان خود مسلط نباشی شر ایجاد می شود، خداوند در سوره می فرماید:س تأکید می کند آنچه بر زبان جاری می شود، حتی اگر بی معنا باشد، توسط فرشتگان الهی ثبت می شود و در روز حساب همه این سخنان بررسی می شود، در این راستا باید سعی کنیم پشتوانه ای حکیمانه در سخنان خود داشته باشیم و در نشریات و بیانیه های ما حتی در فضای مجازی. مراقبت کرد

امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به میلاد به برکت امام جواد (ع)آ) و حضرت علی (آ) وی تصریح کرد: تنها فردی که در خانه خدا و در محراب خدا به دنیا آمده و در محراب عبادت از دنیا رفته است، هیچکس مانند حضرت (علیه السلام) از این افتخار برخوردار نبوده است زیرا محل تولد و نام او بوده است. توسط خداوند تعیین شده است.

وی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در جمع ائمه جمعه سراسر کشور خاطرنشان کرد: از در این دیدار تاکید کردند که امام جمعه یکی از سخت ترین کارهاست زیرا عبادت باید به قصد قربت باشد زیرا اگر نباشد این عمل باطل است و اگر رضای خدا در آن نباشد این عبادت است. باطل است، اما امام جمعه در نماز جمعه باید با نیت خالصانه به مردم توجه داشته باشد، زیرا مردم نقش مهمی دارند و به خواست توده های مردم، در این مورد، جمعه عمل می کنند. امام باید با خلق خدا صحبت کند، بنابراین نماز جمعه در اسلام بسیار مهم است.

وی خاطرنشان کرد: اعلیحضرت از در این دیدار گفتند که مسئله غزه یک موضوع بین المللی است و به همه آزادی خواهان جهان مربوط می شود و ما در این مسائل دست خدا را در نظر می گیریم. امروز همه تحلیلگران به این نتیجه رسیده اند که مردم غزه پیروز شده اند و اسرائیل شکست خورده است. امروز می بینیم که طوفان بیش از 100 روز در لانه عنکبوت بوده است.

محمودی ادامه داد: متأسفانه تعداد زیادی از مردم غزه در جنگ 100 روزه غزه به شهادت رسیده اند اما اسرائیل در این جنگ به هیچ یک از اهداف خود نرسیده است، امیدواریم هر چه زودتر شر اسرائیل از این دنیا رخت بربندد. به دلیل عظمت این روزها تا حد امکان».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *