1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. کرونای جهش یافته چینی همه‌گیر می‌شود؟…

کرونای جهش یافته چینی همه‌گیر می‌شود؟ / منتظر پیک جدیدی از کرونا باشیم؟

میر شهرام صفری در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر اینکه دانشمندان چینی نژاد آنها یک جهش یافته از ویروس کرونا ساختند که به مغز حمله می کند، وی گفت: در این آزمایش بر اساس بیانیه روزانه ایمیل، دانشمندان در پکن به ارتش چین، ویروسی شبیه به کووید-19 معروف به GXP2V مرتبط هستند. Y در پانگولین ها، موش های شبیه سازی شده و آلوده به آن یافت می شود.

وی افزود: موش‌هایی که در این آزمایش مورد مطالعه قرار گرفتند شبیه انسان بودند و برای تولید پروتئینی که بدن انسان می‌سازد به منظور بررسی نحوه واکنش ویروس در انسان و تمام موش‌هایی که به این عامل بیماری‌زا آلوده شده‌اند، مهندسی شده‌اند در عرض هشت سال. روزها. به گفته محققان، آنها به صورت غافلگیرکننده درگذشتند بیاورید سریع بوده است.

فیزیولوژیست عصبی وی بیان کرد: طبق اعلام روزانه علائم بیماری شامل سفیدی کامل چشم ها، کاهش وزن سریع و خستگی بود و دانشمندان از کشف بارهای ویروسی بالا در مغز، چشم ها، ریه ها، بینی و نای موش ها شگفت زده شدند که نشان دهنده این است که این ویروس علیرغم اینکه مربوط به کووید است، به شکلی خاص و متفاوت در بدن تکثیر و پخش می شود.

صفری ادامه داد: بر اساس این خبر، در روز ششم بیماری، بار ویروسی در ریه ها کاهش یافت، اما مغز حیوان تحت آزمایش کوچک شد و میزان ویروس در مغز به شدت بالا بود و محققان در یک بررسی علمی مقاله ای که هنوز منتشر نشده است آنها هشدار دادند که این یافته ها بر خطر انتقال GXP2V به انسان تاکید دارد.

وی گفت: در ادامه به این موضوع اشاره می شود که بر اساس تحقیقات انجام شده توسط دانشگاه فناوری شیمی پکن، ویروس مذکور در سال 2017 و قبل از شروع کووید 19 کشف شد و این ویروس در پانگولین های مالزی کشف شد که حدس و گمان می رود. میزبان‌ها همچنین رسانه‌ای برای انتقال کووید از خفاش‌ها به انسان بوده‌اند، محققان ویروس را شبیه‌سازی کردند و برخی از نمونه‌ها را در آزمایشگاهی در پکن ذخیره کردند، جایی که به تکامل و جهش ادامه داد.

فیزیولوژیست عصبی با بیان اینکه هیچ دلیلی برای نگرانی بابت اخبار منتشر شده در فضای مجازی وجود نداردوی افزود: در واقع تاکنون هیچ گونه نشت ویروسی اتفاق نیفتاده و علت این ویروس در هیچ انسانی بررسی نشده است.

صفری افزود: ویروس های با کشندگی بالا در صورت انتشار نمی توانند باعث بیماری همه گیر شوند زیرا میزبان اولیه به زودی از بین می رود و این گونه آزمایش ها با هدف پیشگیری و آمادگی در برابر خطرات احتمالی انجام می شود و هدف این دانشمندان شناسایی ویژگی هاست. این گونه ویروس ها در صورت سرایت به انسان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *