1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. روایت نیویورک تایمز از قدرت‌نمایی موشکی…

روایت نیویورک تایمز از قدرت‌نمایی موشکی ایران

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، نیویورک تایمز در گزارشی از تحقیقات اخیر موشکی باران از مواضع گروهک تروریستی داعش در سوریه و نوشت: ایران در حمله به تروریست ها از یکی از دوربردترین و پیشرفته ترین موشک های خود به نام «.خیبرشکانموشکی که برد و دقت آن مورد توجه مقامات امنیتی اروپا و اسرائیل و همچنین کارشناسانی که تحولات فناوری ایران را دنبال می کنند، شده است.

هنگامی که ایران در این هفته رگبار حملات هوایی را علیه عراق، سوریه و پاکستان انجام داد، نه تنها برد و پیچیدگی برخی از جدیدترین موشک‌های خود را نشان داد، بلکه مدعی شد که این دوره جدیدی است که در آن ایران می‌تواند به خواسته شما و عمل به آن عمل کند. یک مزیت برای اعتبار شما به عنوان یک تامین کننده مهم تقویت سلاح. حداقل در یکی از این حملات که تهران مدعی شد یک گروه تروریستی است داعش که در ادلب سوریه هدف قرار داده است، به نظر می‌رسد ایران یکی از دوربردترین و پیشرفته‌ترین موشک‌های خود را شلیک کرده است.خیبرشکاناستفاده کرده است؛ هم برد ظاهری و هم دقت موشک، توجه مقامات امنیت ملی اروپا و اسرائیل و همچنین کارشناسان خارجی را که پیشرفت‌های فناوری ایران را دنبال می‌کنند، به خود جلب کرده است.

نیویورک تایمز در ادامه خاطرنشان کرد که برنامه‌های آمریکا برای مقابله با ایران مدت‌هاست که با این موضوع همراه بوده است وظیفه به نظر می‌رسد که توانایی تهران برای ایجاد مشکل در خارج از مرزهایش محدود است، زیرا موشک‌هایش دقت و برنامه مشکوکی داشتند. پهپادهای او این هواپیما هنوز جدید بود و قدرتمندترین سلاح‌های آن در برابر آمریکا و متحدان غربی آن عمدتاً تسلیحات سایبری بود، اما توانایی ایران در تولید هزاران هواپیمای بدون سرنشین بسیاری از مقامات را شگفت‌زده کرد و اکنون توان موشکی ایران غرب را وادار به دفاع و پاسخ می‌کند. فکر کردن

این روزنامه به نقل از مارک بیش از آنیکی از وزرای دفاع دونالد ترامپ می‌گوید: «ایران از تمام اقداماتی که زندگی را در خاورمیانه و فراتر از آن مختل می‌کند، از جمله حملات، حمایت و تأمین مالی می‌کند. حوثی ها می بینم در دریای سرخ”.

بیش از آن او به سی‌ان‌ان گفت: «ما باید با دموکراسی‌های غربی و کشورهای عربی، کاملاً صریح، کنار هم قرار بگیریم و برنامه‌ای برای مقابله با ایران برای توقف این جریان‌ها پیدا کنیم.

به گزارش نیویورک تایمز، موشک های منحصر به فرد ایران مانند انواعی که حوثی ها می بینم در یمن یا به حزب الله لبنان فروخته می شود، می تواند با آن باشد هواپیماهای بدون سرنشین ترکیب شوند تا بر پدافند هوایی تأثیر بگذارند، اما خیبر شکن می تواند دورتر و دقیق تر از هر چیزی که ایرانیان در گذشته به میدان رفته اند، ضربه بزند. این موشک محصول یکی از پروژه های مورد علاقه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که به موازات ارتش و وزارت دفاع این کشور است. در حال توسعه قدرت موشک.

خیبر شکان که در سال 2022 رونمایی شد، یک موشک هدایت شونده با سوخت جامد است که پیروزی معادل 1450 کیلومتر یا حدود 900 مایل است. این بدان معناست که می تواند اسرائیل را هدف قرار دهد، اما چیزی که آن را از سایر زرادخانه های ایرانی متمایز می کند این است که کلاهک آن می تواند به باله مجهز شود. آیرودینامیک مانور به اندازه کافی کوچک برای فرار از حداقل برخی از سیستم های دفاع هوایی سنتی.

این روزنامه ادامه داد: تصمیم به استفاده از خیبر شاکن در سوریه در این هفته، زمانی که موشک‌های ساده‌تر می‌توانست به همان اندازه مؤثر باشد، به عنوان نشانه‌ای تلقی می‌شود که ایران ممکن است بیشتر علاقه مند به نمایش قدرت خود به غرب بوده باشد تا غرب. . انتقام از یک گروه تروریستی

«فابیان هاینزیک کارشناس موشک، پهپاد و خاورمیانه در موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک لندن می گوید: مشاهده استفاده از این سامانه بسیار جالب بود. وی افزود: این سوال وجود دارد که ایران این اقدام را برای آزمایش یکی از پیشرفته‌ترین موشک‌های خود در نبرد انتخاب کرد، آیا این کار را انجام داد یا به دنبال ارسال پیام هشدار به اسرائیل بود یا می‌خواست هر دو هدف را دنبال کند؟

گزارش نیویورک تایمز از نمایش موشکی ایران

نیویورک تایمز نوشت مطابق با به طور کلی، بر اساس برآوردهای ارتش و اطلاعات آمریکا، ایران بیش از 3000 موشک بالستیک در زرادخانه خود دارد و به طور پیوسته در حال افزودن به انبار موشک های کروز خود است. بودجه نظامی خود را صرف توسعه و تولید کنید سلاح های آهسته. تولید موشک ایران در 15 سال گذشته افزایش یافته است زیرا دقت، هدایت و فناوری آیرودینامیک تسلیحات خود را به طور قابل توجهی بهبود بخشیده است.

به نوشته این روزنامه، در آن سال ها، ایران از موقعیت تدافعی تری در خاورمیانه به موقعیت تبدیل شد محلی تغییر کرد که در آن سپاه پاسداران با پیوستن به شبه نظامیان شیعه مسلمان در عراق، لبنان، سوریه، نقش تعیین کننده تری در سراسر منطقه ایفا کرد. یمن مسئولیت را بر عهده گرفت. حملات این هفته احتمال دارد هم نمایشی تهاجمی از پیشرفت های تکنولوژیکی ایران است و هم یک یادآوری اینکه ایران یک قدرت منطقه ای است.

نیویورک تایمز می گوید برنامه موشکی بالستیک ایران از زرادخانه موشکی این کشور است اسکاد که در دهه 1980 از لیبی و کره شمالی به دست آمد، به سلاح های دقیقی تبدیل شده است که توسط ماهواره و ناوبری GPS یا هدایت می شوند. موتورهای جستجو پرتوهای مادون قرمز برای برخورد به ساختمان های خاص هدایت می شوند. ذخایر این موشک از موشک‌های میان‌برد و کوتاه‌برد، از جمله برخی که برای حمله به اهداف میدان نبرد در برد 20 کیلومتری (12 مایلی) طراحی شده‌اند، تشکیل شده است.

گزارش نیویورک تایمز از نمایش موشکی ایران

این روزنامه افزود که ایران همچنین شروع به تقویت برنامه موشکی کروز حمله زمینی خود از جمله موشکی به نام قدس توسط حوثی ها کرده است. حوثی‌ها مدعی شده‌اند که نسخه‌های جدید این موشک که یا توسط ایران ارائه شده یا از نمونه ایرانی کپی شده‌اند، دارای برد هستند. ۲۰۰۰ کیلومتر (1250 مایل) و علاوه بر این، ایران گفته است که نوعی موشک به نام پاوه را در زرادخانه خود دارد که بردی حدودا دارد. ۱۶۵۰ کیلومتر دارد.

فابیان هاینزیک کارشناس موشک، پهپاد و خاورمیانه در موسسه بین المللی مطالعات استراتژیک لندن می گوید:نام خیبر شکان از نبردی در قرن هفتم گرفته شده است که در آن نیروهای مسلمان قبایل یهودی را شکست دادند. بنابراین، مأموریت موشک کاملاً مشخص است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *