1. صفحه اصلی
  2. »
  3. سیاست
  4. »
  5. افزایش حقوق کارمندان سال ۱۴۰۳ چقدر…

افزایش حقوق کارمندان سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

حسینعلی حاجی دلیگانی وی در گفت وگو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت در خصوص افزایش حقوق کارکنان دولت در سال 1403 اظهار کرد: برای تصمیم گیری در زمینه این گونه مسائل باید بر اساس سه قانون مجلس عمل کنیم؛ این افزایش حقوق کارمندان دولت در سال 1403 انجام شد. اولین مورد مربوط به ماده 125 قانون مدیریت خدمات کشوری است که بر اساس آن افزایش حقوق کارکنان دولت و بازنشستگان باید براساس نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی باشد.

وی افزود: همچنین در ماده 96 قانون تامین اجتماعی مقرر شده است که افزایش مستمری بازنشستگان براساس نرخ تورم و افزایش هزینه های زندگی باشد.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1403 با بیان اینکه ماده 41 قانون کار تکلیف کارگران را تعیین کرده است که حقوق کارگران هر ساله با توجه به نرخ تورم توسط شورای عالی کار تعیین شود، گفت: و گفت: همه این قوانین یک پیام دارد و آن این است که دولت باید خود را به گونه ای مدیریت کند و تعداد کارکنان خود را به گونه ای تعیین کند که از عهده این نوع افزایش ها برآید.

وی ادامه داد: پیام دیگر این است که اگر دولت می خواهد از این گونه افزایش ها جلوگیری کند، سعی کند نرخ تورم را کنترل کند. بنابراین هر چه نرخ تورم کمتر باشد، نرخ افزایش حقوق و مستمری بازنشستگان لشکری ​​و کشوری و تامین اجتماعی کاهش می یابد و قدرت خرید مردم حفظ می شود که این موضوع بسیار مهمی است.

حاجیدلیگانی وی تاکید کرد: اگر بتوانیم چنان فرهنگ سازی کنیم که اولاً دولت خود را آنقدر گسترش ندهد که از عهده خود بر نیاید و ثانیاً با کاهش هزینه ها تورم را پایین نگه دارد، سیاست های مقام معظم رهبری را محقق کرده ایم. و برای کل جامعه حتی در خارج از گروه های مذکور نیز وضعیت معیشتی بهتری را شاهد خواهیم بود و از رفاه عمومی بالاتری در سطح جامعه برخوردار خواهیم بود.

وی با بیان اینکه نظر مجلس بر افزایش 20 درصدی حقوق کارمندان است، ابراز داشت: اما اضافاتی که در سایر دستگاه ها رخ داده که دولت با مشکل مواجه شده است و باید در این زمینه به جمع بندی های مطلوب رسید. این رابطه

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1403 در خصوص پیش بینی منابع افزایش حقوق کارمندان گفت: در حال حاضر برنامه ریزی ها بر اساس منابع اصلی بوده و بخشی از منابع فوق العاده نیز انجام شده است که دولت در این زمینه پرداخته است. بدليل عدم پيش بيني صحيح رد شده است و لذا در اين خصوص بايد بررسي هاي لازم انجام شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بودجه ۱۴۰۳ ضد التهاب هست یا نه؟ وی اذعان داشت: برنامه هفتم توسعه مصوب مجلس است اما به دلیل مشکلاتی که وجود داشت هنوز به قانون تبدیل نشده است. اما هدف کمیسیون تلفیق این است که تا حد امکان بر اساس این قانون بودجه بندی شود.

حاجی دلیگانی وی خاطرنشان کرد: سعی شده همه برنامه ها در راستای سیاست های کلی نظام انجام شود و در رأس آن سیاست ها موضوعات مربوط به رونق اقتصادی و تورم تک نرخی است. دارد و امیدواریم به حرکت خود در این مسیر ادامه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *