1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. قیمت دنا نجومی شد/ قیمت تارا…

قیمت دنا نجومی شد/ قیمت تارا مرز یک میلیارد تومان را شکست!

قیمت بازاری این 2 خودروی داخلی نجومی شد

به گزارش میهن تجارت، تارا LX V4 و دنا با موتور توربوشارژ و گیربکس اتوماتیک آپشن دو خودرویی بودند که در آذرماه سال جاری قیمت خود را در بازار به 9 رقمی رساندند.

بررسی قیمت خودروهای پرتقاضا در بازار نشان می دهد تارا LX V4 توانسته از مرز حساس یک میلیارد تومانی عبور کند و با قیمت یک میلیارد و 50 میلیون تومان در بازار ظاهر شود.

این محصول در واقع تارا وی 2 است که به دلیل الزام ایران خودرو به رعایت استانداردهای 85 گانه اعلام شده از سوی سازمان ملی استاندارد از یک سو و افزودن برخی آپشن ها از سوی خودروساز، با نام تارا LX V4 به بازار خودرو عرضه شده است.

اضافه شدن آپشن هتی به تارا LX V4 به دلیل محدودیت های ایران خودرو برای افزایش قیمت کارخانه است. خودروهای ایران تابستان امسال مشخصات هشت خودروی جدید را برای اخذ مجوز قیمت به شورای رقابت ارسال کرد. این خودروها دارای یک پسوند ارتقا یافته با اختیاری هستند.

آبی های جاده ای خاص با به دست آوردن قیمت این 8 خودرو به دنبال کاهش زیان تولید تا حد ممکن بودند.

با توجه به آپشن های اضافه شده به خودروهای آبی ویژه، شورای رقابت قیمت های جدید بالاتر از قیمت مدل های به اصطلاح ارتقا نیافته این خودروها را به مدیران ایران خودرو ابلاغ کرد. اما ایده آبی های جاده ای خاص مورد پسند متقاضیان قرار نگرفت.

این خودروساز تاکنون در چندین نوبت سعی کرده طرح های جایگزینی برای تبدیل خودروهای قدیمی با محصولات ارتقا یافته را در اختیار متقاضیان قرار دهد اما متقاضیان از این طرح ها استقبال نکرده اند.

دنا با موتور توربوشارژ و گیربکس اتوماتیک آپشن یکی دیگر از محصولات به اصطلاح جدید از نگاه مدیر ایران خودرو است که قیمت آن در هفته پایانی آذرماه 1402 در بازار به حدود یک میلیارد تومان رسید.

اولین خودرو در بین خودروهای پرتقاضا که وارد کانال یک میلیارد تومانی شد تارا V2 مدل قدیمی همین تارا LX V4 است. آخرین سلول Tara V2 این اتفاق را ایجاد کرد. اکنون آپشن دنا توربو اتوماتیک نیز در همین راستا حرکت کرده است.

البته در شرایط فعلی قیمت های بازار به وضوح مشخص نیست و این احتمال وجود دارد که متقاضیان همان خودروها را با قیمت های پایین تری در بازار پیدا کنند.

تحلیل بازار خودرو نشان می دهد دنا با موتور توربوشارژ و گیربکس اتوماتیک و همچنین پژو 207 با موتور TU5P، گیربکس اتوماتیک و سقف شیشه ای در هفته پایانی آذرماه 1402 با قیمت 960 میلیون تومان معامله شد و این احتمال می تواند قابل معامله باشد. مطرح کرد. که ادامه نوسان قیمت این خودروها وارد کانال یک میلیارد تومانی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *