1. صفحه اصلی
 2. »
 3. صنعت و تجارت
 4. »
 5. انواع زعفران صادراتی + قیمت

انواع زعفران صادراتی + قیمت

انواع زعفران صادراتی کدامند؟ چه زعفرانی برای صادرات استفاده می شود و چگونه از قیمت آن مطلع شویم؟

زعفران یکی از مهم ترین محصولات صادراتی ایران است و کشورمان به عنوان بزرگترین تولید کننده زعفران در جهان شناخته می شود. این محصول ارزشمند در سراسر دنیا در صنایع دارویی و غذایی کاربران زیادی دارد.

از آنجایی که رونق صادرات زعفران از سال گذشته رونق گرفته و معافیت های مالیاتی برای این محصول در نظر گرفته شده است، اخیرا افراد و شرکت های زیادی وارد این عرصه شده اند. اگر شما نیز قصد فعالیت در زمینه تجارت و صادرات زعفران را دارید، پیشنهاد می کنیم با انواع زعفران صادراتی که در ادامه معرفی می کنیم آشنا شوید.

انواع زعفران صادراتی کدامند؟

به طور کلی انواع زعفران زیر در بازار وجود دارد:

 • اتو جواهر فوق العاده
 • گوهر فوق العاده
 • جواهر
 • سرگل
 • پوشال
 • دختر پیچ
 • نرم

از بین زعفران های موجود در بازار، بیشتر زعفران سوپر نگین اتوی، نگین و سرگل به کشورهای مختلف صادر می شود. سایر انواع زعفران مانند دختر پیچ، نورما و … بیشتر در بازار ایران مصرف می شود.

زعفران Iron Super Gem به دلیل ظاهر صاف و زیبا و همچنین کیفیت بالا در اکثر کشورها مورد استقبال قرار گرفته است.

زعفران سرگل از آنجایی که به روش سنتی خشک می شود، عطر بیشتری نسبت به سوپر نگین دارد و مورد پسند برخی کشورهای عربی مانند عمان است.

به طور کلی در انتخاب زعفران صادراتی باید سلیقه و انتخاب مشتریان کشور هدف را در نظر بگیرید اما همانطور که گفتیم زعفران سرگل و سوپر نگین اتوی بیشترین میزان صادرات را دارند.

یکی دیگر از مواردی که در انتخاب زعفران صادراتی باید به آن توجه کنید، محل کشت زعفران است، زیرا ارتباط مستقیمی با کیفیت و عیار زعفران دارد. در حال حاضر بهترین زعفران ایران در شهرستان قائنات کشت می شود و شهرت زعفران قائنات جهانی است.

قیمت زعفران صادراتی

زعفران که به طلای سرخ معروف است قیمت بسیار متغیری دارد و ممکن است قیمت امروز زعفران صادراتی با قیمت فردا متفاوت باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم به لینک https://bagheiran.com/export-grade-saffron مراجعه و قیمت روز را مشاهده کنید.

سایت باغ ایران که لینک آن در بالا ذکر شد در زمینه فروش عمده زعفران صادراتی نیز فعال است و می توانید زعفران را با گواهینامه و استانداردهای آزمایشگاهی مناسب صادرات تهیه کنید.

صادرات زعفران به ترکیه

علاوه بر صادرات زعفران در سطح وسیع، برخی در زمینه صادرات چمدان زعفران نیز فعال هستند. در واقع این نوع صادرات بیشتر با هدف تامین هزینه سفر انجام می شود و عموما ایرانیانی که به ترکیه می روند از آن استفاده می کنند.

با توجه به آنچه در سایت گردشگری است علی بابا گفته شده است که در صادرات چمدان زعفران به ترکیه، هر فرد مجاز است 100 گرم زعفران را از کشور خارج کند.

عموما مسافرانی که به سه کشور ترکیه، امارات و عمران می روند بهترین زعفران صادراتی ایران را با خود به ترکیه می برند و با قیمت بالاتری در بازارهای ترکیه به فروش می رسانند. این امر باعث می شود بخشی از هزینه های سفر خود را پوشش دهند و برای برخی شروعی برای صادرات زعفران در مقیاس بزرگتر است.

اطلاعات بیشتر در مورد صادرات زعفران به ترکیه این لینک یکی هست که در صورت تمایل می توانید آن را بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *