1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. جمع‌آوری ۱۰ هزار تن اقلام غذایی…

جمع‌آوری ۱۰ هزار تن اقلام غذایی و زیستی برای مردم غزه

جمع‌آوری ۱۰ هزار تن اقلام غذایی و زیستی برای مردم غزه

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر، حسین کولیوند امروز – شنبه سی ام دی – در نشست خبری از برگزاری همایش بین المللی حمایت از غزه در ایران خبر داد و اظهار داشت: پس از حملات وحشیانه صهیونیست ها. رژیم بر غیرنظامیان غزه و به ویژه زنان، کودکان و مراکز درمانی و کادر پزشکی، مکاتبات زیادی با جمعیت ملی صلیب سرخ و هلال احمر در سراسر جهان انجام داده ایم، با توجه به اینکه اقدام رژیم صهیونیستی آشکار تلقی می شود. نقض قوانین بین المللی بشردوستانه در نهایت با برگزاری این کنفرانس موافقت شد و کنفرانس بین المللی بشردوستانه برای حمایت از غزه با هدف ایجاد راه حل های جهانی برای امداد رسانی فوری، هماهنگی منسجم با جنبش صلیب سرخ، بررسی راه حل های مناسب برای آتش بس پایدار و ایجاد یک آتش بس پایدار صندوق بین المللی اضطراری با حضور روسای جمهور و دبیران کل جمعیت های کشور و صلیب سرخ هلال احمر در کشورهای آسیایی، اقیانوسیه و آفریقا برگزار می شود.

وی افزود: تاکنون هماهنگی های لازم را با فدراسیون و کمیته بین المللی صلیب سرخ در خصوص غزه داشته ایم و بیانیه های خوبی صادر شد، چندین کار جدی برای کمک رسانی پیگیری شد، اما هنوز کمک رسانی بسیار کند است. مثلا هر کامیونی که از مرز می آید رفح ارسال می شود، باید حداقل دو هفته بازرسی شود.

رئیس جمعیت هلال احمر بررسی شرایط کنونی غزه و آتش بس و ایجاد صندوق مشترک را از محورهای اصلی برگزاری این همایش اعلام کرد و گفت: در مجموع به دنبال کار عملیاتی برای تسهیل خدمات رسانی و خدمات رسانی هستیم. امداد، ما نیز جنایت علیه رژیم غاصب صهیونیستی و حقوق بشردوستانه اعلام کردیم آمار و مدارک آن را به دادستان لاهه ارائه کردیم.

وی درباره میزان کمک های جمع آوری شده برای مردم غزه اظهار کرد: تاکنون 10 هزار تن اقلام غذایی و بیولوژیکی برای مردم غزه جمع آوری شده است، کمک های نقدی زیادی نیز توسط مردم انجام شده است و به ما رسیده است. آماده شدن برای استقرار از همان روزهای اول. کادر درمانی و ساخت بیمارستان صحرایی را اعلام کردیم و این آمادگی همچنان وجود دارد.

کولیوند ادامه داد: بیش از 100 روز از آغاز عملیات بشردوستانه جمعیت هلال احمر برای جمع آوری کمک های مردمی به غزه می گذرد و اجرای آن همچنان ادامه دارد. هموطنان می توانند کمک های نقدی خود را به مردم غزه به شماره حساب 99999 و شماره کارت 6037997544999999 نزد بانک ملی ارسال و یا به شماره حساب 41010347419999998 و شماره کارت 6367957078758336 با کد مرکزی*21 و یا کد 21* بانک مرکزی به شماره کد 21*2335 واریز کنند.

وی از همکاری دو میلیون و 900 هزار داوطلب با جمعیت هلال احمر خبر داد و افزود: این افراد توسط سازمان داوطلبان یا سازمان جوانان جمعیت هلال احمر شناسایی و جذب می شوند که از این تعداد 140 هزار نفر از نخبگان با جمعیت هلال احمر همکاری می کنند. .

رئیس جمعیت هلال احمر از خرید 300 دستگاه آمبولانس و 600 دستگاه خودروی امداد و نجات خبر داد و گفت: یکی از چالش های ما در جمعیت هلال احمر بحث ظرفیت لجستیکی و فرسودگی ناوگان خودرویی بود که بخشی از آن توسط نیروهای امدادی جبران شد. خرید این خودروها، خرید هلیکوپتر. در صورت تامین و تخصیص منابع، دید در شب نیز امکان پذیر است.

وی با اشاره به بیمه امدادگران جمعیت هلال احمر گفت: در حال حاضر امدادگری که بیمه نباشد حتی با چهار شیفت 24 ساعته وجود ندارد، البته در بهمن ماه امسال سازمان جدیدی در این زمینه داریم. و به زودی هشت هزار امدادگر جدید به این سازمان خواهند پیوست. امداد و نجات وجود خواهد داشت. همچنین 40 هزار امدادگر آموزش های تخصصی دیده اند.

کولیوند در پاسخ به سوالی درباره خدمت سربازی در هلال احمر افزود: طبق توافقی که با ستاد کل نیروهای مسلح داشتیم، سالانه ظرفیتی به هلال احمر اختصاص داده شده است تا از بین داوطلبانی که با هلال احمر همکاری داشته اند. جمعیت هلال احمر قبل از ثبت نام، افراد خدمت سربازی خود را تحت عنوان امریه در جمعیت هلال احمر سپری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *