1. صفحه اصلی
  2. »
  3. طلا و ارز
  4. »
  5. پیش بینی قیمت دلار یک بهمن…

پیش بینی قیمت دلار یک بهمن 1402

به گزارش میهن تجارت:


قیمت دلار در ابتدای هفته جدید کاهش بسیار محدودی داشت و در کانال 53 هزار تومان باقی ماند. به گفته معامله گران، به دلیل کمبود منابع مالی در آخرین روز ماه، بازار ارز در رکود به سر می برد. برخی نیز بر این باورند که این حرکت رنج آور، وقفه ای برای آغاز روند صعودی دلار است.به گزارش میهن تجارت، قیمت دلار در آخرین روز دی ماه با کاهش 50 تا 100 تومانی در کانال جدید باقی ماند و با قیمت 53 هزار و 650 تا 700 تومان معامله شد.

در نیمه دوم هفته گذشته خبر حمله موشکی سپاه به برخی مواضع تروریست ها در کشورهای همسایه روندی صعودی به بازارهای مالی داد. برخی معامله گران کاهش قیمت دلار در روز شنبه را نشانه کاهش تاثیر اخبار سیاسی می دانند و برخی نیز روزهای پایانی ماه را دلیل کاهش نقدینگی و کاهش محدود تقاضا می دانند. دلار اما بررسی بازار ارز در روز شنبه نشان می دهد که کاهش تقاضا باعث شده قیمت اسکناس آمریکا متضرر شود.

بازدهی ۷.۳ درصدی قیمت دلار در ماه دسامبر

لازم به ذکر است اسکناس دلار از 9 آذر تا 30 آذر بازدهی مثبت 7.30 درصدی داشته است. این اسکناس در مدت مشابه ماه گذشته با قیمت 50 هزار تومان معامله شد و در ماه گذشته بین 51 هزار و 300 تا 51 هزار و 600 تومان در کانال 51 هزار تومان در نوسان بود. این منطقه هفته گذشته شکسته شد.

دلار در ماه گذشته 3650 تومان افزایش قیمت داشته است.

آیا دلار صعودی است؟

کارشناسان می گویند قیمت دلار در بلندمدت تابعی از نقدینگی و تورم است. آنها معتقدند بازارساز این توانایی را دارد که با عرضه یا عدم عرضه، بازار را در کوتاه مدت هدایت کند. اما در بلندمدت نرخ ارز تابع نقدینگی و تورم است و کسری بودجه عملیاتی سال جاری را نیز باید به عوامل ذکر شده اضافه کرد.

لازم به ذکر است قیمت دلار در روز شنبه 9 دی ماه در بازارهای اطراف کاهش یافت. دلار سلیمانی با 300 تومان کاهش به 53 هزار و 990 تومان رسید. دلار هرات با قیمت 53 هزار و 20 تومان معامله شد و 200 تومان کاهش یافت. قیمت درهم امارات 60 تومان کاهش یافت و 14 هزار و 720 تومان معامله شد.

گزارش های بیشتر را در صفحه طلا و ارز بخوانید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *