1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. سرمایه‌گذاری در حوزه محیط زیست هزینه…

سرمایه‌گذاری در حوزه محیط زیست هزینه نیست

سرمایه‌گذاری در حوزه محیط زیست هزینه نیست

به گزارش خبرگزاری به گزارش میهن تجارت، سید رضا مرتضوی ظهر امروز – شنبه سی ام دی – در همایش تجلیل از واحدهای برتر صنعتی، معدنی و خدمات سبز استان اصفهان، با بیان اینکه محیط زیست یکی از نعمت های خداوندی است که به ما عطا شده است، گفت: محیط زیست یکی از نعمت های الهی است که به ما عطا شده است. و انسان معاصر به دلیل عملکرد خود در عرصه محیط زیست درگیر چالش ها و مشکلات زیادی است.

وی با بیان اینکه مشکلات زیست محیطی در حوزه هوا، آب و خاک در برخی از ایام سال محدودیت هایی را برای انسان ایجاد می کند، افزود: با توجه به نگاه واحدهای صنعتی به محیط زیست، شرایط فعلی ما در تلاش هستیم تا این محدودیت ها را کاهش دهیم. خوب بهبود یافت

استاندار اصفهان تاکید کرد: باید خیلی زودتر از این مرحله توجه به محیط زیست را به ما آموزش می دادند و باید مراقب آن باشیم. امروزه در محیط های آموزشی به ویژه در مدارس ابتدایی باید اهمیت و جایگاه محیط را برای ایجاد جامعه ای بهتر به نسل آینده منتقل کنیم. داشتن

مرتضوی ادامه داد: شرایطی که امروز در آن قرار داریم ایجاب می کند که علاوه بر معرفی الگوها، زمینه حساس سازی سایر واحدها را فراهم کنیم و در آینده با ایجاد اعتماد بین آنها، شرایط را برای ارزیابی و آموزش و کسب امتیاز ایجاد کنیم. برنامه

استاندار اصفهان گفت: در چنین شرایطی همه بنگاه های اقتصادی استان دغدغه محیط زیست را دارند که در این صورت می توان سامانه پایش محیط زیست را در استان فعال کرد.

وی تصریح کرد: در کنار این برنامه ریزی ها باید به صنایع منتخب به عنوان الگو نگاه کرد، این شرکت های منتخب از بلوغ فکری در این زمینه برخوردار بوده و مدیران آن ها با توجه به دانش فنی و توان علمی خود می توانند زمینه را فراهم کنند. سبز شدن سایر شرکت ها .

مرتضوی ادامه داد: حساس شدن حوزه اقتصادی در این موضوعات موثرتر از حساس کردن مردم است، حساس کردن مردم عوارض دارد. برخی بنگاه های اقتصادی شرایط زیست محیطی خوبی دارند اما به دلیل اینکه مسائل آنها به سطح جامعه کشیده می شود با چالش هایی مواجه می شوند و در لیست آلاینده ها قرار می گیرند.

استاندار اصفهان تاکید کرد: بنگاه های اقتصادی سبز که مطابق با آنها به خاطر اعتقاد خود در این مسیر حرکت کرده اند نه از روی اجبار، باید شجاعت خود را نشان دهند و دیگران را در این راه تشویق و همراهی کنند.

وی ادامه داد: اگر روزی به این نتیجه برسیم که سرمایه گذاری در محیط زیست هزینه نیست، سرمایه گذاری برای آینده ماست، نگاه ها تغییر می کند و با درایت شما این اتفاق می افتد.

مرتضوی بیان کرد: طبق آمار، وضعیت استان بسیار قابل توجه است و از بین 305 واحدی که در ارزیابی زیست محیطی کشور قرار گرفته اند، 37 شرکت در کشور تشویق شده اند که 13 شرکت مربوط به استان اصفهان یعنی 35 درصد شرکت ها از استان اصفهان هستند. انتخاب شده اند که جای تقدیر و تشکر دارد و نشان از بلوغ فکری واحدهای استان دارد.

وی با بیان اینکه تعداد واحدهای سبز استان بیش از این تعداد است، گفت: اما ظرفیت معرفی بیش از این تعداد در سطح کشور برای استان امکان پذیر نبود. باید تشویق می شد اما چون در سال های قبل مورد تشویق قرار گرفت امسال استان های دیگر را ارزیابی کردند.

استاندار اصفهان گفت: واحدهای صنعتی زمانی می توانند به زندگی آینده خود ادامه دهند که در مسائل مربوط به آلودگی هوا، خاک و آب، صرفه جویی در مصرف انرژی، استفاده از انرژی های برتر و ارتقای بهره وری درست رفتار کنند، در بحث انسان نیز باید تلاش کنیم. آموزش منابع و اگر نتوانیم در این موارد رقابت کنیم، محکوم به حذف خواهیم بود.

وی خطاب به صنعت گران خاطرنشان کرد: باید در حوزه حساس سازی و اعتمادسازی تلاش کرد تا در سال آینده شاهد افزایش تصاعدی شرکت های مشارکت کننده در این ارزیابی ها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *