1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. چین با موفقیت موشک چندبار مصرف…

چین با موفقیت موشک چندبار مصرف «چوچیه-۳» را آزمایش کرد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

یورونیوز: موشک چند منظوره Chuchie-3 با قابلیت فرود و برخاست عمودی اولین پرواز آزمایشی موفقیت آمیز خود را در مرکز پرتاب ماهواره Xiquan در شمال غربی چین انجام داد. این آزمایش زمینه را برای پرتاب اولین موشک های فولادی و با سوخت مایع در این کشور ایجاد کرده است.

شرکت “لندسپیس” که مسئولیت این پروژه را بر عهده دارد، اعلام کرد که این پرواز آزمایشی به منظور بررسی توانایی راکت در پرواز عمودی در ارتفاع کم و با سرعت کم، سازگاری بین سیستم کنترل و عملکرد این موشک انجام شده است. تنظیم رانش موتور و آزمایش الگوریتم هدایت و کنترل بازیابی عمودی. است.

این موشک با قطر 4.5 متر از ترکیب اکسیژن و متان مایع به عنوان سوخت استفاده می کند و حداقل قابلیت 20 پرواز را دارد. این موشک همچنین می تواند چندین ماهواره را به طور همزمان به فضا پرتاب کند.

مخزن موشک Chuchie 3 نیز از فولاد ساخته شده است و به طور بالقوه می تواند هزینه پرتاب را 80 تا 90 درصد در مقایسه با موشک های یکبار مصرف کاهش دهد.

نسخه قبلی این موشک با نام «چوچی-۲» نیز با موفقیت آزمایش شد و اولین مرحله پرواز خود را طبق برنامه انجام داد و بدین ترتیب اولین موشک جهان با سوخت اکسیژن و متان شد که وارد مدار شد.

«چوچی» در زبان چینی نوعی پرنده افسانه ای است که به آن «خدای جنوب» نیز می گویند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *