1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. رعایت نکردن نکات ایمنی زمینه‌ساز وقوع…

رعایت نکردن نکات ایمنی زمینه‌ساز وقوع حادثه پلاسکو شد

سید جلال ملکی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به حادثه پلاسکو در CMD سال 1394 اظهار کرد: این حادثه بر اثر بی احتیاطی و رعایت نکردن نکات ایمنی رخ داد و در این حادثه 16 آتش نشان به شهادت رسیدند، آتش نشانانی که سال ها گذشت. ، یاد و خاطره آنها هنوز زنده است و لحظه های هولناک این حادثه بزرگ هرگز از ذهن ما پاک نخواهد شد.

وی در خصوص علت حادثه پلاسکو افزود: نبود تجهیزات ایمنی مناسب، وجود مواد قابل اشتعال از جمله عواملی بود که باعث وقوع این حادثه دلخراش شد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به ساختمان های ناایمن و خطرناک در پایتخت گفت: 129 ساختمان بسیار خطرناک و بحرانی در شهر تهران وجود داشت و در دو سال گذشته با همکاری شهرداری و شهرداری تهران شورای اسلامی شهر و دخالت دستگاه قضایی اکنون 75 ساختمان پر شده است. در پایتخت خطر و بحران وجود دارد و ساختمان های ناایمن کاهش یافته است، اما باید تلاش کرد که ساختمان های ناایمن نداشته باشیم.

وی ادامه داد: ایجاد و ترویج فرهنگ ایمنی بسیار مهم است و همه دستگاه ها باید در زمینه اطلاع رسانی این موضوع اقدامات لازم را انجام دهند، شهروندان نیز باید تاییدیه های ایمنی را دریافت کنند که در این زمینه تنها اقدامات سازمان آتش نشانی کافی نیست. و همراهی و همکاری همه جانبه امری ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *