1. صفحه اصلی
  2. »
  3. خودرو
  4. »
  5. تعداد نقاط حادثه‌خیز کشور

تعداد نقاط حادثه‌خیز کشور

برنامه هفتم توسعه تصادفات را کاهش می‌دهد؟

به گزارش خبرگزاری مهر، کمال هادیان فر با تاکید بر اینکه تصادفات یکی از موضوعات مهم در حوزه حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر است، اظهار داشت: بر اساس برنامه ششم توسعه به ازای هر ۱۰ هزار تصادف، ۳۱ درصد کاهش تصادف پیش بینی شده است. وسايل نقليه. و تاکنون اقداماتی برای رسیدن به این هدف انجام شده است.

هادیانفر با بیان اینکه در بیش از 200 هزار کیلومتر از جاده ها و یک هزار و 440 شهر کشور شاهد رشد خودرو و تردد هستیم، تصریح کرد: کمیسیون ایمنی راه های کشور پیشگیری از تصادفات، رسیدگی به موقع حوادث و کاهش آنها را در دستور کار خود قرار داده است. دستور کار اصلی است.

وی ادامه داد: در این جلسه گزارشی از آمار تصادفات 9 ماهه ارائه شد و بر اساس این گزارش میزان رشد تصادفات در ماه های پایانی امسال نسبت به ماه های ابتدایی سال کاهش یافته است. ، و تمام تلاش ها برای کاهش تاثیر تصادفات صورت گرفته است. به خصوص در دو ماه آینده انجام خواهیم داد تا نرخ رشد تصادفات صفر را تجربه کنیم.

اصلاح 261 نقطه پرتصادف توسط سازمان راهداری کشور

وی در ادامه به وجود 3 هزار و 200 نقطه پرتصادف اشاره کرد و گفت: از این تعداد 877 نقطه پر حادثه است و مصوبه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای برای اصلاح و رفع حداقل 400 نقطه با استفاده از منابع بهره وری است. تاکنون 261 نقطه پرتصادف توسط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اصلاح و رفع شده است و مابقی نقاط نیز باید تا پایان سال اصلاح و رفع شوند.
معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: بر اساس برنامه هفتم توسعه کاهش 50 درصدی تصادفات پیش بینی شده است و بر اساس مصوبات امروز از جمله برگزاری جلسه با 10 استانی که بیشترین تصادفات را داشته اند، حضور استانداران، وزیر راه و شهرسازی و وزیر امیدواریم به نتایج خوبی برسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *