1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. شاخص آلودگی هوای اصفهان امروز شنبه…

شاخص آلودگی هوای اصفهان امروز شنبه ۳۰ دی + آخرین وضعیت

شاخص آلودگی هوای اصفهان امروز شنبه ۳۰ دی + آخرین وضعیت

جمشد ملاقات وی در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت با اشاره به وضعیت سنجش کیفیت هوای امروز (شنبه، CMD) در ایستگاه ها، اظهار کرد: بر اساس اطلاعات دریافتی از 11 ایستگاه سنجش آلودگی هوا متعلق به شهرداری اصفهان و دو ایستگاه سنجش آلودگی هوای کل کشور. اداره کل محیط زیست استان هم اکنون شاخص کیفیت هوا با عدد 127 در شرایط ناسالم (نارنجی) و آلاینده غالب ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین بار آلودگی ایستگاه پارک زمزم با شاخص 157 در وضعیت ناسالم (قرمز) است، افزود: ایستگاه های سپاهانشهر با شاخص 137، میرزاطاهر با شاخص 136، ولدان با شاخص 132، رهنان با شاخص 129، کردآباد با شاخص 123، کاوه با شاخص 118، زینبیه با شاخص 114، اینگلبال با شاخص 113 و دانشگاه صنعتی با شاخص 110 در شرایط جوی ناسالم قرار دارند. گروه های حساس (نارنجی).

مسئول امور کنترل کیفیت هوای معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان ادامه داد: ایستگاه خیابان 25 آبان با شاخص 100 (زرد) سالم است. ایستگاه های فیض و فرشادی فعال نیستند.

وی با اشاره به اثرات بهداشتی و اقدامات پیشگیرانه آلاینده های ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون در شرایط ناسالم، خاطرنشان کرد: احتمال تشدید بیماری های قلبی یا ریوی در سالمندان یکی از عوارض سلامتی این آلاینده ها است، بنابراین افراد حساس نیز به آن مبتلا می شوند. در صورت امکان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خودداری کرد. از خانه کم کنید.

همچنین بر اساس سامانه کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست منطقه اصفهان بر روی شماره 127 در وضعیت هوای ناسالم (نارنجی)، ایستگاه رودکی با شاخص ناسالم 157 (قرمز) و ایستگاه پروین با شاخص قرار دارد. از 110 نفر در وضعیت ناسالم (نارنجی) قرار دارند. است.

در حال حاضر تنها ایستگاه های فعال در زمینه شاخص کیفیت هوا در استان اصفهان می باشد کجاورستانزرین شهر پر برکت و خجسته است که زرین شهر دارای شاخص 158 و کجاورستان مبارکه با شاخص 153 ناسالم (قرمز) با شاخص 85 و سجزایی با شاخص 69 سالم (زرد) هستند. احمدآباد، خرازی، استانداری اصفهان، خواجو، باغ غدیر و شهرهای کاشان، نجف آباد، خمینی شهر، شاهین شهر و دولت آباد فعال نیستند.

بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی استان اصفهان و پیش بینی هواشناسی، بررسی آخرین خروجی مدل های هواشناسی از جوی پایدار در طی امروز خبر می دهد، بر این اساس شرایط برای افزایش غلظت آلاینده ها و گرد و غبار فراهم شده است. در نواحی مرکزی و صنعتی به طوری که از فردا تا سه شنبه با عبور امواج ناپایدار در لایه های میانی جو در اکثر مناطق ابری و وزش باد خواهیم داشت، دمای هوا طی 24 ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت. .

شاخص کیفیت هوا از 0 تا 50 هوای پاک (سبز)، 51 تا 100 هوای سالم (زرد)، 101 تا 150 ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم برای عموم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم ( بنفش) و 301 تا 500 بسیار خطرناک است (قهوه ای).

این شاخص معمولاً برای پنج آلاینده هوا از جمله مونوکسید کربن (CO) است. ازن (O3)، دی اکسید نیتروژن (NO2)، دی اکسید گوگرد (SO2) و ذرات معلق زیر 2.5 میکرون (PM2.5) روزانه در ایستگاه های پایش هوا اندازه گیری و ثبت می شوند.

شاخص کیفیت هوا معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا مانند مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچکتر از 10 میکرومتر و ذرات کوچکتر از 2.5 میکرومتر) که دارای حد مجاز متفاوت با واحدهای مختلف هستند را به عدد بدون واحد تبدیل می کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *