1. صفحه اصلی
  2. »
  3. جامعه
  4. »
  5. اعتماد به نفس، شناختی صحیح از…

اعتماد به نفس، شناختی صحیح از توانمندی‌ها است

احمد پدرام در گفت و گو با خبرنگار به گزارش میهن تجارت در مورد اعتماد به نفس اظهار کرد: طیف توانایی ها و علایق افراد می تواند متفاوت باشد و انسان در هر چیزی که به آن علاقه دارد نمی تواند توانایی خود را نشان دهد بنابراین در هر حوزه باید توانایی ها به طور جداگانه پرورش یابند. اندازه گیری شود

وی با تاکید بر لزوم داشتن تعریف صحیح از اعتماد به نفس، افزود: بسیاری از افرادی که به کودک یا نوجوان برچسب اعتماد به نفس پایین می زنند، در بسیاری از مسائل نیز اعتماد به نفس پایینی دارند.

این روانشناس و مشاور خانواده با اشاره به اینکه اعتماد به نفس به معنای کامل بودن نیست، تصریح کرد: در واقع اعتماد به نفس به معنای شناخت صحیح توانایی های بیرونی، درونی، فردی، خانوادگی، علمی، هنری، جسمانی و حتی زیبایی شناختی است. .

پدرام با بیان اینکه آگاهی افراد از مشکلات و نقاط ضعف خود یکی از ابعاد دیگر اعتماد به نفس است، ادامه داد: نقاط ضعف هر فرد به دو دسته قابل اصلاح و اصلاح ناپذیر تقسیم می شود و اگر افراد دیدگاه درستی نسبت به این موضوع داشته باشند اگر آنها را داشته باشند. موضوعی داشته باشند، به درک درستی از نقاط ضعف اعتماد به نفس خود خواهند رسید.

وی با اشاره به اینکه گام بعدی پس از شناخت نقاط ضعف، اصلاح و تلاش برای بهتر شدن آنهاست، گفت: اعتماد به نفس یکی از مهمترین مهارت های زندگی هر انسانی است که داشتن آن باعث می شود با چالش های بیشتری مواجه شود. شجاعت بگذارید زندگی برود و در برابر آنها استقامت کنید.

این روانشناس و مشاور خانواده با بیان اینکه اعتماد به نفس باعث تحرک بیشتر افراد در زندگی می شود، افزود: دوران نوجوانی یکی از مهمترین مراحل رشد هر فرد است و در پایان این دوران باید از یک دوران صحیح و پایدار برخوردار باشد. درک هویت او بله، اما در این بین برچسب زدن به نوجوانان می تواند منجر به سردرگمی و سردرگمی آنها شود.

پدرام با بیان اینکه اعتماد به نفس به معنای برتری جویی نیست، افزود: دو ویژگی اعتماد به نفس و عزت نفس در طول زندگی همراه کودک است و به او کمک می کند تا بتواند در مسیر موفقیت و انتخاب های صحیح قدم بردارد.

وی با بیان اینکه عدم اعتماد به نفس تأثیرات زیادی در زندگی فردی و اجتماعی انسان دارد، افزود: درک تفاوت ها، کمک به شناخت نقاط قوت و ضعف و همراهی با آنها برای بهبود نقاط ضعف، پرهیز از مقایسه و برچسب زدن افراد از جمله مواردی است که باید انجام شود. می تواند در افزایش اعتماد به نفس افراد موثر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *