1. صفحه اصلی
  2. »
  3. اقتصاد کلان
  4. »
  5. آمریکا حمله به عین‌الاسد را تایید…

آمریکا حمله به عین‌الاسد را تایید کرد / سنتکام: حمله توسط شبه نظامیان مورد حمایت ایران و با چندین موشک بالستیک و راکت انجام شد / بیشتر موشک‌ها رهگیری شدند و بقیه به پایگاه اصابت کردند / تعدادی از نیروهای آمریکا برای آسیب‌های مغزی تروماتیک تحت معاینه هستند؛ حداقل یک سرباز عراقی نیز زخمی شد

پایگاه خبری تحلیلی میهن تجارت (mihantejarat.com):

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، سنتکام، اعلام کرد که گروه‌های شبه‌نظامی تحت حمایت ایران در عراق با موشک‌های بالستیک و راکت به پایگاه هوایی الاسد، محل استقرار نیروهای آمریکایی حمله کردند.

به گزارش «انتخ»، سنتکام در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: «شنبه 20 ژانویه ساعت 18:30 (به وقت بغداد)، شبه نظامیان تحت حمایت ایران در غرب عراق چندین موشک بالستیک و راکت به سمت پایگاه هوایی الاسد شلیک کردند. آیا بیشتر موشک ها توسط سامانه های پدافند هوایی پایگاه رهگیری شدند و بقیه موشک ها به پایگاه اصابت کردند.

فرماندهی مرکزی آمریکا می گوید که ارزیابی خسارات این حمله موشکی و راکتی همچنان ادامه دارد.

سنتکام افزود: «تعدادی از پرسنل آمریکایی از نظر صدمات مغزی در حال ارزیابی هستند و حداقل یک سرباز عراقی مجروح شده است.

در همین زمینه، یک مقام آمریکایی پیشتر گفته بود که این حملات توسط گروه های شبه نظامی در داخل عراق انجام شده است.

خبرگزاری فرانسه نیز روز شنبه به نقل از یک مقام پلیس عراق گزارش داد که بیش از «15 موشک» به این پایگاه نظامی شلیک شد و پدافند هوایی 13 راکت را رهگیری و منهدم کرد، اما دو موشک به پایگاه هوایی الاسد اصابت کرد.

از آغاز جنگ غزه تاکنون حداقل 58 بار در عراق و 83 بار در سوریه حملات موشکی و پهپادی به پایگاه ها و مواضع آمریکا و متحدانش انجام شده است.

ایالات متحده حدود 2500 سرباز در عراق و 900 سرباز در سوریه دارد.

«مقاومت عراق» مسئولیت حمله روز شنبه را بر عهده گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *